Fujitsu proponuje specjalne chłodzenie do smartfonów!

Wydawać by się mogło, że telefon to takie urządzenie, w którym problemy z przegrzewaniem to coś niespotykanego. Rzeczywistość jest nieco inna - wiele dostępnych na rynku smartfonów może się nagrzewać do bardzo wysokiej temperatury. Zjawisko to można zaobserwować szczególnie podczas jednoczesnego ładowania i dzwonienia czy intensywnego grania w najnowsze gry 3D ».

Na szczęście nie trzeba się obawiać, że telefon stopi się lub nagle spłonie :) Tego typu urządzenia zaprojektowano tak, by problemy z przegrzewaniem nie powodowały negatywnych dla elektroniki skutków. O co więc tyle krzyku? Zazwyczaj chodzi o komfort użytkowania, zdecydowanie łatwiej i przyjemniej obsługiwać chłodny smartfon.

Swoje trzy grosze w tym temacie dorzuca Fujitsu ze swoim najnowszym rozwiązaniem, które być może zostanie zastosowane w kolejnych modelach smartfonów.


Elektronika na FashYou »

Mowa o specjalnej pętli chłodzącej zawierającej czynnik, który odbierając ciepło od procesora telefonu, przekazywałby je dalej do elementu rozpraszającego, w konsekwencji schładzając procesor. Do tej pory takie rozwiązania stosowane były wyłączanie w laptopach czy komputerach PC. Choć pomysł nie jest nowy, bo już w 2013 firma NEC proponowała podobny, to w dzisiejszych czasach, wraz ze wzrostem ilość wydajnych i wytwarzających dużo energii cieplnej smartfonów, przedstawiony przez Fujitsu pomysł może być właśnie tym, po który sięgną borykający się z problemami nadmiernego ciepła producenci.


Źródło: fujitsu.com

Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+