Google Chrome już nie dla Ice Cream Sandwich

Właściciele urządzeń z Androidem w wersji 4.0, korzystający na co dzień z Chrome, nie otrzymają już więcej uaktualnień dla swojej przeglądarki.
Google właśnie podjęło decyzję o zakończeniu wsparcia dla tego programu, zatrzymując się na wersji 42. W uzasadnieniu Gigant z  Mountain View zwraca uwagę na fakt, iż od pierwszego udostępnienia Chrome pojawiło się już kilka generacji systemów Android, a za każdym razem celem było wypuszczenie produktu szybszego, prostszego i bezpieczniejszego. Ponadto w zeszłym roku spadek użytkowników Ice Cream Sandwich wyniósł aż 30 procent. Tworzenie wersji przeglądarki dostosowanej do starszych urządzeń zajmuje dużo czasu oraz wymaga nakładu pracy, które korzystniej będzie poświęcić nowocześniejszym
sprzętom.

Elektronika na FashYou »

W praktyce powyższe informacje oznaczają, iż właściciele słuchawek z ICS na pokładzie wprawdzie nadal mogą korzystać z Chrome, jednak z tą świadomością że nowe funkcje i uaktualnienia nie będą już dla nich dostarczane. W tej sytuacji albo mogą podjąć decyzję o zmianie urządzenia na takie, którego Android jest wspierany (Jellybean, Kitkat, Lollipop), albo zmienić przeglądarkę na inną.

Źródło okładki: play.google.com

Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+