Jak bezprzewodowo i bez problemu połączyć się z internetem?

Internet stał się nieodłącznym elementem życia większości z nas. Dostęp do niego umożliwiają operatorzy, tak zwani ISP. Do mieszkań dostarczają go zazwyczaj telewizyjne sieci kablowe lub firmy komórkowe. Aby można było korzystać z Internetu, oprócz komputera PC, laptopa czy tabletu », niezbędne są specjalne urządzenia transmitujące sygnał internetowy. Zazwyczaj głównym urządzeniem, które odbiera i przekazuje sygnał w pomieszczeniu jest modem lub router. Z Internetem możemy się łączyć bezprzewodowo lub za pomocą kabla Ethernet wpinanego do odpowiedniego portu w komputerze. Oba sposoby połączeń mają swoje zalety i wady.

Zebraliśmy najczęstsze trudności występujące podczas podłączania Internetu i sposoby ich rozwiązania!

Łączność bezprzewodowa
Kiedy operator ISP dostarczył nam tylko modem kablowy, a zależy nam na bezprzewodowym dostępie do internetu, wówczas niezbędny będzie zakup routera WiFi », który podłączony kablem do modemu będzie transmitował sygnał internetowy do wszystkich podłączonych do niego bezprzewodowo urządzeń.


Kup inny router »

Wzmocnienie sygnału
Router bezprzewodowy rozsyła sygnał internetowy, którego siła zależy od odległości od urządzenia. Jeśli rozmieszczenie urządzeń w domu powoduje, że w pewnych miejscach mieszkania sygnał jest zbyt słaby i Internet nie działa płynnie, można skorzystać z wzmacniacza sygnału np. takiego, który wpinamy do gniazdka elektrycznego i urządzenie prawie automatycznie wzmocni i przekaże sygnał internetowy dalej.


Kup inny wzmacniacz WiFi »

Możemy również skorzystać z dwumodułowego rozwiązania opartego na sieci elektrycznej, gdzie jeden moduł łączymy przewodem z routerem i wpinamy do gniazdka elektrycznego, natomiast w miejscu docelowym instalujemy w gniazdku drugi moduł, który rozsyła bezprzewodowo sygnał internetowy odebrany z sieci elektrycznej.


Kup podobne rozwiązania »

Nadmierna ilość kabli
Zdarza się, że urządzenia, na których korzystamy z Internetu mogą być do niego podłączone wyłącznie kablem. Jednak gdy taki sprzęt znajduje się w dużej odległości od modemu lub od routera, a nie chcemy mieć plątaniny kabli rozmieszczonych po całym mieszkaniu, możemy skorzystać z urządzenia zwanego transmiterem sieciowym. Transmiter sieciowy składa się z dwóch modułów, jeden wpinamy w pobliżu modemu do gniazdka elektrycznego i podłączamy do modemu kablem. Drugi moduł wpinamy do gniazdka elektrycznego w pobliżu np. komputera, z którego chcemy korzystać i łączymy z nim przewodem. Dzięki wpięciu tych dwóch modułów do gniazdka elektrycznego Internet płynie siecią elektryczną bez potrzeby dodatkowego okablowywania mieszkania .


Kup podobne »


Nakładanie się sygnałów
Bardzo często zdarza się, szczególnie na terenie osiedli mieszkalnych, że w eterze rozsyłanych jest wiele sygnałów z różnych sieci bezprzewodowych, pochodzących z różnych mieszkań. Sygnały mogą się wtedy na siebie nakładać i przez wynikające z tego zakłócenia, stają się słabsze. w rezultacie mogą się pojawić przerwy w dostępie do sieci. Dotyka to w większości sprzętów bezprzewodowych pracujących w typowym paśmie 2,4GHz. Czasem nawet zwykłe myszki bezprzewodowe są w stanie skutecznie zakłócać wyżej wymienione pasmo. Z pomocą przychodzą coraz bardziej popularne routery dwupasmowe (dual band), pracujące w paśmie 5GHz, które jest mniej podatne na zakłócenia. Do obsługi pasma 5GHz wymagane jest posiadanie sprzętu, który to pasmo obsługuje. Większość nowych komputerów posiada już dwupasmowe karty WiFi, nawet w urządzeniach takich jak smartfony (np. iPhone 6 ») producenci montują już nowoczesne karty bezprzewodowe.


Kup router 5GHz »

Szybkość przesyłu danych
Szybkość bezprzewodowego przesyłania danych w przypadku większości sprzętów jest dla wielu osób niezadowalająca. Szczególnie jeśli chodzi o bezprzewodowe strumieniowanie materiałów wideo HD czy przesyłania plików znacznej wielkości. W tym przypadku z pomocą przychodzą routerty WiFi pracujące w standardzie AC, który to umożliwia bezprzewodową transmisję danych z prędkością nawet 1300Mbps w pasmie 5GHz.


Kup router z WiFi AC »

Powyższe rozwiązania to jedne z najprostszych metod radzenia sobie z podstawowymi problemami w przypadku łączności z internetem. Warto dodać, że niektóre z wymienionych urządzeń oferują znacznie więcej niż to, co zostało opisane w artykule. Dzięki mocno zaawansowanej elektronice użytkowej i jej szerokiej dostępności, mamy możliwość praktycznie zawsze poradzenia sobie z dotykającymi nas problemami natury technologicznej.

Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+