Jaki smartwatch kupić? Poradnik!


Do czego tak naprawdę potrzebny jest smartwatch? Jeśli rozważasz jego zakup, koniecznie przeczytaj nasz tekst!

Pewnie nie raz zadaliście sobie to pytanie oglądając kolejną z rzędu reklamę w telewizji, starającą się udowodnić jak bardzo w Waszym życiu brakuje smartwatcha. Przyjrzyjmy się więc bliżej temu gadżetowi i sprawdźmy czy warto.

Inteligentny zegarek to wciąż bardzo młody produkt na rynku i gdy większość z nas przyzwyczajona jest do sprawdzania godziny na tradycyjnym zegarku, wyobrażenie o elektronicznej opasce na nadgarstku wydaje się być dalekie od praktycznych potrzeb.

A jednak! Pamiętajmy, że poza funkcjami odmierzania czasu, smartwatch oferuje dużo więcej swojemu właścicielowi, w zależności od modelu można:
  • odbierać połączenia telefoniczne,
  • monitorować pracę serca podczas treningu,
  • liczyć kroki,
  • monitorować sen,
  • otrzymywać powiadomienia np. z kalendarza,
  • i wiele innych.
Smartwatche »

Nie są to skomplikowane urządzenia, a dodatkowo występują w tak rożnych formach i kolorach, że każdy powinien dobrać odpowiedni dla swojego stylu model. Jesteśmy jak najbardziej na tak w kwestii posiadania takiego gadżetu. Szczególnie jest chodzi wspieranie realizacji planu dnia, w świecie przesyconym obowiązkami i czynnościami, którym zazwyczaj ciężko sprostać. 

Najczęściej 'inteligentne' zegarki posiadają dotykowy wyświetlacz, pozwalający na prezentowanie różnych tarcz godzinowych i osobistą personalizację. Zwykle pracują pod kontrolą systemu Android Wear (choć niedługo możemy spodziewać się też modelu z iOS - Apple Watch).

Dostępne na rynku urządzenia oprócz tego, że powalają na odbieranie powiadomień ze smartfona, to można też telefonem częściowe sterować. Wybrane modele umożliwiają odbieranie połączeń, a także głosowe odpowiadanie na SMSy. Oferują też funkcje typowo sportowe jak pomiar tętna czy zliczanie kroków. W wygodny sposób potrafią nawigować przy użyciu GPS do wybranej lokalizacji. Można nimi sterować zarówno przy użyciu przycisków fizycznych, jak i przy pomocy dotyku czy poleceń głosowych. W niektórych modelach można nawet bez obaw pływać! 

Kilka dni z takim urządzeniem na ręku pozwala skutecznie zapomnieć o tradycyjnym zegarku. Oczywiście posiadanie smartwatcha nie wyklucza używania także eleganckiego klasycznego zegarka.

Zobacz listę 10 smartwatchy, które zdecydowanie zasługują na uwagę.
Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+