Lenovo z nowym Windowsem 10 - ukryte plany Microsoftu?

Lenovo już niebawem wypuści pierwszą linię smartfonów z Windowsem na pokładzie. Nastąpi to w połowie 2015 roku i początkowo będzie mieć miejsce w Chinach we współpracy z China Mobile.

Jak można się domyślać nowe słuchawki będą już działać pod kontrolą spodziewanego latem Windows 10. Obecnie system mobilny Microsoftu zajmuje słabe 3. miejsce na rynku mobilnych OS'ów z udziałem na poziomie 2,7%. Obecna spadkowa tendencja być może zostanie zahamowana i wzmocniona wraz z pojawianiem się 10 wersji "okienek".

Elektronika na FashYou »

Ponadto, obecność smartfonów Lenovo w China Mobile, może automatycznie przełożyć się na zwiększenie zasięgu Windowsa na rynku chińskim, jest to bowiem największy operator komórkowy dostarczający swoje usługi - aż 808 milionom subskrybentów. Potwierdzenie partnerstwa Lenovo i Microsoftu nie wnosi jednak żadnych konkretów co do specyfikacji nowych telefonów.

Za pośrednictwem bloga Microsoftu dowiadujemy się również, że Lenovo oferował będzie usługi aktualizacji telefonów do Windows 10 (poprzez centra serwisowe i lokalne punkty sprzedaży). Ciekawi nas, czy tego typu usługi będą realizowane również na urządzeniach z Androidem, skoro firma z Redmond obecnie testuje ROM przeznaczony dla słuchawek z zielonym robotem.

Źródło zdjęcia: news.lenovo.com

Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+