LG G4 i możliwy skaner linii papilarnych

Najnowszy smartfon LG G4 początkowo miał być pozbawiony czytnika linii papilarnych. Dzięki informacjom pochodzącym z Korea Herald dowiadujemy się, że LG podjęło decyzję o jego wprowadzeniu w ostatnim możliwym momencie. Efektem tej dezycji jest zwiększenie szansy LG na zdobycie cześci klientów na rynku płatności mobilnych.

Obecność skanera pozwala bowiem na bezpieczne zatwierdzanie zakupów i dokonywanie płatności online. Według raportu czytnik ma być umieszczony w tylnej części obudowy i wbudowany w przycisk power.

Elektronika na FashYou »

Warto zaznaczyć, że ten specyficzny rodzaj umieszczenia przycisku zasilania jest cechą charakterystyczną flagowych modeli LG. Czytnik biometryczny we wstępnej koncepcji miał być umieszczony już w poprzednim modelu LG G3, jednak firma nie zdecydowała się na jego użycie, zastępując go zabezpieczeniem Knock Code, opierającym się na unikalnych symbolach definiowanych przez użytkownika. LG ani nie zaprzeczyło ani nie potwierdziło powyższych wiadomości, więc pozostaje nam czekać do przyszłego miesiąca kiedy to LG G4 będzie ogłoszony oficjalnie.

Możliwa, najważniejsza specyfikacja modelu LG G4:
- łączność LTE, WiFi ac, NFC, BT4.0, Irda
- ekran 5,3" HD-IPS 1440x2560px
- pamięć Ram 4GB
- chipset Snapdragon 810
- procesor Cortex 8-rdzeniowy 4x1,5GHz i 4x2GHz
- pamięć flash 32 lub 64GB
- grafika Adreno 430
- kamera 16MP z OIS (optyczna stabilizacja obrazu)
- aparat do selfie 5MP
- Radio, GPS

Możliwy wygląd nowego LG G4:

Źródło zdjęcia: mashable.com

Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+