Nexus 6 jeszcze lepszy z nowym Lollipopem 5.1

W sprawie najnowszej aktualizacji Anroida Lollipop do wersji 5.1 okazuje się dziać więcej niż można było przypuszczać.

Z wprowadzonych zmian ucieszą się szczególnie właściciele słuchawek Nexus 6. Zdaniem Francisco Franco, deweleopera z franco.Kernal, Google usprawnił działanie smartfona zarówno w kwestii wydajności, jak i pracy na baterii.

Czipset Snapdragon 805 obecnie pracuje z aktywnymi wszystkimi czterema rdzeniami, gdzie poprzednio w zależności od zapotrzebowania część z nich była bezczynna. W praktyce oznacza to, że zawsze będą gotowe do obsłużenia nowych zadań bez straty czasu na osiągnięcie żądanej prędkości, a więc ciągle będą dysponować 100% mocy obliczeniowej. Przyczyną poprawy ogólnej wydajności smartfona były usprawnienia w ART, jak i wśród innych mniej znaczących obszarach.


W przypadku baterii zostały poczynione zmiany w zakresie wyłączania niewykorzystywanych i w związku z tym niepotrzebnych funkcji, które miały związek z przejmowaniem zadań pomiędzy rdzeniami procesora. Polegało to w uproszczeniu na tym, iż aby uniknąć laga w różnych wątkach przekazywanych z rdzenia do rdzenia, trzeba było utrzymywać prędkość każdego z nich na tym samym poziomie. Funkcja w ocenie Google, jak i w nowej sytuacji (pracują wszystkie rdzenie z maksymalną wydajnością), okazała się bezużyteczna.

Elektronika na FashYou »

W sieci można już znaleźć opinie od zadowolonych właścicieli Nexusa 6, wskazujące na to, że zmiany faktycznie poprawiły wydajność i zwiększyły czas pracy na baterii. W tej chwili nie wiadomo jednak jeszcze czy np. Nexus 5 też podlega zmianom.

Źródło zdjęć: google.com

Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+