Nowy Nexus od Huawei?

Wśród producentów modelu Nexus tworzonego na zlecenie Google znalazły już takie firmy jak Samsung, HTC, Asus, LG czy też Motorola.

Nową firmą wybraną do tworzenia Nexusa będzie najprawdopodobniej Huawei. Plotka pochodzi od Kevina Yanga, dyrektora iSuppli, jednej z firm analitycznych. Informacja pojawiła się na chwilę na chińskim odpowiedniku Twittera, Weibo, po czym zniknęła w bliżej nieznanych okolicznościach.

Elektronika na FashYou »

Choć powyższa informacja nie została jeszcze w żaden sposób skomentowana przez Google, to brzmi bardzo prawdopodobnie. Jeżeli Google planuje rozszerzyć ekspansję na rynku chińskim, to pomocne może się okazać podjęcie współpracy z jedną z lokalnych firm.

Warto dodać, że zaletą Huawei jako przyszłego podwykonawcy, jest własna produkcja mobilnych chipów. Zastanawiający jest jednak fakt, dotyczący nazewnictwa nowego Nexusa, bowiem poprzedni model oznaczony był nr 6, natomiast mający pojawić się w lecie odświeżony tablet Nexus 7, siłą rzeczy zajmuje już kolejną cyfrę w iteracji smartfonów.

Źródło okładki: mobilesyrup.com

Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+