Programy Microsoftu domyślnie na tabletach z Androidem


Nie musisz być użytkownikiem produktów Microsoft by mieć z nimi styczność, okazuje się bowiem, że kolejne urządzenia z Androidem » będą posiadały przeinstalowane usługi i aplikacje tejże firmy.

Microsoft ogłosił właśnie że podpisał umowę z producentami OEM, wliczając w to Samsunga (oraz Dell, TrekStor, JP Sa Couto, Datamatic, Dexp, Hipstreet, QMobile, Tecno, Casper oraz Pegatron), której przedmiotem jest dostarczenie własnych usług do tabletów » oraz innych sprzętów (np. smartfonów) z OS'em od Google. Wśród wymienionych programów, w kolejnych odsłonach należy się spodziewać Androida mamy: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, OneDrive oraz Skype.

Tablety »

Czemu ma to służyć?
Chodzi o pewną wartość dodaną, jak argumentuje Microsoft, osoby które liczą na możliwość korzystania z wysokiej jakości aplikacji nie będą musiały po nie sięgać do sklepu Google Play, będą je natomiast miały dostępne od samego początku. Powinno się to również przełożyć na zwiększenie sprzedaży Androidowych urządzeń ».

Również pośród aplikacji takich jak Gmail czy Google Drive, już niedługo pojawią się te od Microsoftu. Warto dodać, że firma z Redmond coraz bardziej docenia zdrową konkurencję na rynku urządzeń mobilnych, ostatnio nawiązano pomyślne stosunki z top Androidowymi producentami OEM w zakresie patentów, które naruszali.


Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+