Przeglądarka internetowa Spartan w nowym buildzie Windows 10 dla wszystkich [WIDEO]

W poniedziałek na blogu Microsoft poinformował, iż przeglądarka Spartan trafi do testów do wszystkich użytkowników, którzy uczestniczą w programie Insider.

Następca Internet Explorera początkowo ogłoszony został w styczniu, ale dopiero teraz ujrzy światło dzienne wraz z kolejną wersją Windowsa 10 ». Finalny produkt wraz z nowym OS'em trafić ma do wszystkich już latem 2015 roku. Spartan w założeniach Microsoftu ma być nowoczesny, szybki i dostępny na wszystkich urządzeniach. Wraz z nowym buildem Windowsa 10 », pozwala poznać kilka ze swoich niewymienionych zalet. Warto jednak zaznaczyć, iż jest to nadal wersja rozwojowa i nie wszystko musi działać tak dobrze jak w wydaniu oficjalnym.

Office 365 1TB

Zbierając wcześniej wymienione i nowe funkcje Spartan, mamy:
  • integracja z Cortaną - głosowy asystent pozwala efektywniej przeglądać sieć i czerpać z niej informacje. Pracuje w tle i w każdym momencie może posłużyć jako źródło niezbędnej wiedzy na pożądany temat.
  • udostępnianie treści - Spartan oferuje możliwość ręcznego zaznaczania treści oraz komentowania bezpośrednio na przeglądanej stronie, następnie pozwala przesłać i dzielić się treścią ze znajomymi za pomocą maila, portalu społecznościowego lub zapisać notatki na później w programie OneNote.
  • tryby czytania - w nowej przeglądarce mamy możliwość zbierania treści z różnych stron internetowych, można je gromadzić do odczytania na później lub eksportować do pdf'ów. Na stronach przeładowanych informacjami, uaktywnienie widoku Czytania pozwala się skupić tylko i wyłącznie na interesującej nas treści.
  • nowy silnik renderujący - dzięki temu Spartan stała się szybsza, bezpieczniejsza i bardziej niezawodna.
Kup torbę na laptopa »

Jak zawsze Microsoft » liczy na opinie swoich użytkowników. Zebrane informacje o błędach i wszelkie sugestie pozwolą na dopracowania Spartan do perfekcji.


Źródło: blogs.windows.com

Czytaj także:

Nokia Lumia 930

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+