VAIO Phone nowy smartfon prosto Japonii

Vaio to nazwa, która niegdyś związana była tylko i wyłącznie z laptopami Sony. Japoński gigant sprzedał jednak ową markę zostawiając sobie jedynie 5% udziałów. Obecnie właścicielem jest Japenese Industrial Partners, która to firma oprócz komputerów, postanowiła wypuścić smartfon z logo Vaio na obudowie. Nowy telefon będzie nosił nazwę Vaio Phone i o dziwo, nie będzie zarezerwowany tylko dla rynku azjatyckiego, najprawdopodobniej będzie można go również kupić w Europie. Do sprzedaży w pierwszej kolejności trafi w ręce operatora komórkowego b-mobile z dniem 20 marca.

Elektronika na FashYou »

Telefon z charakterystycznym logo VAIO prezentuje są bardzo elegancko. Szczególnie ładnie wygląda tylna część obudowy, której błyszcząca powierzchnia dodaje mu dużo stylowego charakteru.W nowym Vaio Phone znajdziemy 5" ekran TFT IPS 720x1280 pikseli, procesor 4-rdzeniowy o taktowaniu 1,2GHz, 2GB pamięci Ram, Androida 5.0 Lollipop, a także 13MP aparat główny oraz 5MP do selfie. Ponadto telefon obsługiwał będzie łączność LTE, WiFi-n oraz Bluetooth. Minusem jest brak NFC, na całe szczęście znalazł się tam jednak moduł GPS. Pamięć flash na dane wynosi 16GB, można będzie ją rozszerzyć do 64GB za pomocą karty MircoSD. Smartfon zasilać będzie bateria 2500mAh czyli prawie taka sama jak w nowym Samsungu Galaxy S6.


Warto dodać, że smartfon Vaio jest pozbawiony wszystkich niechcianych aplikacji, których na pęczki można znaleźć w produktach konkurencji, dlatego też ma duże szanse zaistnieć wśród znudzonych śmieciowymi programami użytkowników. No i cena: 420 dolarów za tak przyzwoity smartfon, nie jest zawrotną sumą, choćby dlatego iż jest to produkt Made in Japan.

Źródło zdjęć: bmobile.ne.jp

Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+