WhatsApp wprowadza możliwość wykonywania połączeń audio

Rozmowy głosowe w takich programach jak FaceTime », Skype czy Hangouts, to już standard, z którego z łatwością korzystamy na co dzień. W przypadku WhatsApp prawdopodobnie najpopularniejszego programu do przesyłania wiadomości tekstowych, możliwość dzwonienia do tej pory nie była możliwa. W połowie marca taką funkcjonalność otrzymali użytkownicy słuchawek z Androidem », choć nie wszyscy. Oznaczało to, że część użytkowników nie mogła z tej funkcji tak po prostu skorzystać, a ci, którzy mogli i chcieli aby ich znajomi poznali nową funkcję, musieli do nich zadzwonić i zostawić im połączenie nieodebrane.

Dobra wiadomość jest taka, że ostatnia wersja programu WhatsApp uaktywnia możliwość połączeń głosowych dla wszystkich użytkowników aplikacji. Oznacza to, że nie potrzebujemy już prosić o aktywację naszych znajomych.

Kup etui do smartfona »

Haczyk jednak nadal jest, bowiem aby program zyskał nową opcję, należy udać się na stronę producenta i stamtąd pobrać odpowiednie uaktualnienie (aplikacja w wersji 2.12.19). W sklepie Google Play widnieje jeszcze starsza wersja programu, która pozbawiona jest funkcji połączeń audio, więc osoby, które boją się pobierać aplikacje spoza sklepu, muszą uzbroić się w cierpliwość.


Użytkownikom iOS » również owa funkcja zostanie udostępniona dopiero w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

Aby można było wrzucać na telefon programy nie znajdujące się w Google Play, w ustawieniach zabezpieczeń telefonu trzeba zaznaczyć opcję Nieznane źródła.


Źródło grafiki: ubergizmo.com

Czytaj także:

Nowy sklep redcoon. Ciekawszy. Szybszy. Lepszy.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+