Wymagania systemowe Windows 10


Już tylko parę miesięcy zostało do premiery nowego systemu Microsoft Windows 10 ». Jak zapewnia producent, ma to nastąpić latem 2015 roku, choć z pewnością już teraz wiele osób zastanawia się czy ich dotychczasowy komputer "udźwignie" nowy OS. Zapewniamy, że właściciele maszyn z ósemką czy systemem z numerem 7 na pokładzie, nie powinni narzekać na spadek wydajności.

Modna Elektronika »

Do poprawnego działania komputera » z 10-tką wystarczy bowiem 1GB pamięci Ram dla wersji 32-bit oraz 2GB Ramu dla 64-bitowej. Przestrzeń wymagana do instalacji na dysku powinna wynosić odpowiednio 16GB i 20GB (OS 64-bit). Wymagana częstotliwość procesora to 1GHz lub lepszy, natomiast karta graficzna musi wspierać DirectX w wersji minimum 9. Windows 10 instalować będzie można na urządzeniach z min. 8" przekątną ekranu (tablety), niewykluczone, że pojawią się również 7-calowe tablety » z wersją desktopową okienek (sektor firmowy).


Można określić, że wszystkie urządzenia poniżej 7,99" wkraczają w sferę mobilnych sprzętów, od których oczekiwane będą na poziomie 512MB Ramu, 4GB pamięci flash i rozdzielczości ekranu min. 800x480 pikseli. Jak widać nawet mocno budżetowa Lumia 520 » będzie mogła pracować z nowym Windowsem. Postawiono również pewne wymagania co do obecności dodatkowych komponentów i urządzeń łączności. Poniższa tabela wskazuje na konieczność lub opcję ich posiadania przez sprzęty mobilne (np. smartfony ») oraz desktopy:

Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+