3 sposoby jak zniszczyć telefon w wakacje

Telefon to urządzenie, które towarzyszy nam każdego dnia i  praktycznie wszędzie. Każdy z nas stara się dbać o telefon tak, by służył jak najdłużej. Czasem jednak telefon ulega uszkodzeniu, albo w sposób od nas niezależny albo taki, który jest wynikiem naszej niewiedzy. Często nie myślimy o tym, że środowisko naturalne nie sprzyja naszemu smartfonowi i właśnie dlatego podczas wakacji, ferii zimowych lub ekstremalnych aktywności sportowych, warto pamiętać o 3 kwestiach:

Kup etui »

Woda

To podstawowy żywioł, który ma niszczący wpływ na elektronikę. Nawet niewielka jej ilość potrafi doprowadzić do zwarcia i trwałego uszkodzenia telefonu. Woda ma to do siebie, że bez większych przeszkód jest w stanie dostać się do wnętrza urządzenia, wykorzystując nawet niewielkie szczeliny. Przyczyną niewłaściwego działania smartfona może być również zbyt wysoka wilgotność powietrza.Piasek

Najczęściej odpowiedzialny za mechaniczne uszkodzenia. Telefon po kontakcie z piaskiem zaczyna skrzypieć, szczególnie jeśli wyposażony został w fizyczną klawiaturę. Smartfony, choć w mniejszym stopniu, również mogą mieć z nim problem. Dostanie się drobinek piasku pod przyciski Power, głośności czy tzw. home button, mogą na stałe utrudnić prawidłowe ich działanie. Często bez rozkręcenia urządzenia nie jesteśmy w stanie wydobyć całej ilości zalegającego piasku.


Słońce 

Ma to do siebie, że nagrzewa wszystko co znajduje się w jego zasięgu. Dotyczy to również telefonu pozostawionego dłużej np. na plaży czy stoliku w kurorcie narciarskim. Wysoka temperatura rozgrzewa obudowę i może doprowadzić do deformacji szczególnie w przypadku gorszej jakości plastików. Ponadto, aktywny telefon poddany wysokiej temperaturze dużo szybciej się rozładowuje niż ma to miejsce w warunkach optymalnych.Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń spełniających normy bezpieczeństwa w zakresie wnikania cieczy i ciał stałych do wnętrza obudowy. Posiadają one oznaczenia np. IP55, IP65 itd. Można spotkać też telefony odporne na działanie zarówno niskich lub wysokich temperatur jak np. CAT B100 », którego temperatura pracy zawiera się w zakresie od -22st do +55st.Czytaj więcej »

Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+