Chromebook Pixel 2 w sprzedaży w UK

Po tym jak Google Chromebook » Pixel drugiej generacji pracujący pod kontrolą Chrome OS zadebiutował w Stanach, było już wiadome, że wejdzie do sprzedaży w UK.

Firma z Mountain View oficjalnie potwierdziła uruchomienie sprzedaży oraz ceny. Z dniem 21 kwietnia laptop » będzie można zakupić za pośrednictwem Google Store oraz sieci Dixons (będącej już prawie monopolistą na tamtejszym rynku).
Kup torbę na laptop »

Model z procesorem Core i5 (2,2GHz Broadwell-U) z 8GB pamięci Ram i dyskiem 32GB SSD będzie w sprzedaży za 799 funtów. Wersja z procesorem Core i7 oznaczona "LS" (2,4GHz Broadwell-U) z 16GB pamięci Ram i dyskiem 64GB SSD, to wydatek 999 funtów. Ponadto oba urządzenia wykorzystują grafikę Intel HD Graphics 5500 i ważą około 1,5kg. Tajemnicze oznaczenie "LS" według Google ma przypominać o ogromnej mocy Chromebooka » w tej wersji. Dla wielu użytkowników pewnie nie będzie możliwa do wykorzystania w 100%, jednak deweloperzy powinni znaleźć sposób na poskromienie tej maszyny. Mniej pozytywną informacją jest fakt, że oba modele posiadają jedynie łączność WiFi. Google tłumaczy to tym, że wiele osób korzysta wyłącznie z internetu mobilnego, który udostępniają do swojego komputera za pośrednictwem smartfona (tzw. tethering). Firma z Mountain View przyznaje iż wolała skupić się na innych obszarach nowych Chromebooków. 


0 komentarze:

Prześlij komentarz

+