Czy warto kupić chiński tablet?

Zastanawiasz się nad kupnem chińskiego tabletu »?

Większość dzisiejszych urządzeń jest produkowanych właśnie w Chinach, więc zbyt mocne wyodrębniane takiej grupy tabletów » nie do końca ma sens. To, na co jednak warto zwrócić uwagę przed wyborem tabletu z założenia o nieco słabszych parametrach niż najlepsze na rynku modele, to specyfikacja techniczna i gwarancja. Na wstępie oczywiście należy się zastanowić z czego będziemy korzystać najczęściej w tablecie i do jakich celów urządzenie będzie niezbędne.


Dobre podzespoły

W przypadku podzespołów można powiedzieć, że jesteśmy w bardzo dobrej pozycji, bowiem w cenach dużo niższych niż markowe sprzęty, otrzymujemy zazwyczaj dość sporą ilość pamięci ram czy rdzeni procesora, zapewniających wysoką wydajność. Wśród tak dużej ilości różnych konfiguracji dostępnych tabletów, każdy powinien dopasować do siebie odpowiedni model.


Oprogramowanie

Dużo istotniejsza jest kwestia oprogramowania. Odpowiedni system (najpopularniejszy obecnie Android) pozwoli na korzystanie z tabletu ze spokojem, bez obaw o lagi i zacięcia. Na mocniejszych urządzeniach polecany szczególnie Android w wersji 5.0 Lollipop », który jest szybki, nowoczesny i bezpieczny.


Aparat / Kamera

Jeśli istotnym elementem tabletu ma być aparat, to szukać należy wersji z jak największa ilością pikseli. Warto pamiętać, że ciężko wśród chińskich tabletów » natrafić na zoom optyczny czy optyczną stabilizację obrazu. Przed zakupem konkretnego modelu warto jednak najpierw przejrzeć testy danego urządzenia dostępne w Internecie.


Gwarancja

Gwarancja to często najsłabszy punkt chińskich no-name'ów. Aby mieć spokojną głowę w tej kwestii, warto zapytać przed zakupem jak dany sklep realizuje gwarancję:
  • czy w przypadku problemów będzie możliwa wymiana na nowy sprzęt 
  • czy będziemy musieli czekać np. miesiąc na sprowadzenie części. 
  • jak wygląda procedura gdy np. wyskoczy nam martwy piksel lub spuchnie bateria. 

Kup nowoczesny tablet »

Gdzie kupować?

Najbezpieczniej jest wybrać legalnie działający w internecie sklep » i nie dać się skusić użytkownikom sprowadzającym sprzęt elektroniczny z innych krajów na własną rękę. Można też trafić na firmy, które są pośrednikiem w sprzedaży chińskich tabletów i na gwarancji odsyłają urządzenia np. do innego kraju UE, tam gdzie jest siedziba marki. Takie firmy również można brać pod uwagę, przesyłki realizowane w obrębie UE mają dużo krótszy czas.


Jaka marka?

Odstawiając na bok markowe tablety, firmy jakie warto brać pod uwagę to m.in.: Manta, Goclever, Overmax, NavRoad, Modecom, Tracer czy Ainol.

Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+