Czy warto kupić smartfon do 300 zł?

Zakup smartfona na wolnym rynku nie musi wiązać się z wydatkiem 1000 zł. Smartfon do 300 zł » też pozwala się cieszyć nowoczesnym telefonem z dużym wyświetlaczem. Wybierając słuchawkę z dolnej półki musisz się jednak liczyć z pewnymi ograniczeniami. Nowy telefon zaoferuje Ci dużo więcej niż tradycyjny z klawiaturą, ale pamiętaj, że przy niższym budżecie nie możesz oczekiwać np. pulsometru czy czytnika linii papilarnych znanych z topowych smartfonów.

Kup etui »

Lista telefonów w cenie do 300 zł », które zaspokoją potrzeby użytkowników dopiero rozpoczynających przygodę z nowoczesnymi technologiami lub takich, którzy nie potrzebują wygórowanych opcji:

Telefon oferowany jest w kilku wersjach kolorystycznych: biały, czarny, żółty oraz niebieski. Wyświetlacz wykonano w technologii IPS i posiada przekątną 4". Do napędzania telefonu użyto 4-rdzeniowego procesora Cortex A7 o taktowaniu 1,2GHz na rdzeń. Do dyspozycji mamy też 512MB pamięci Ram oraz 4GB pamięci flash. Producent pomyślał o dołożeniu tu drugiego slotu na kartę SIM i podstawowych łączności takich jak Bluetooth, WiFi czy GPS. Zdjęcia wykonane tym smartfonem może nie będą powalać na kolana ale bez problemu skorzystamy z kamery głównej 2MP (z flashem) i przedniej 0,3MP. Telefon pracuje pod kontrolą systemu Android 4.2 JellyBean. Do kupienia już od 249 zł.
Jedyne 239 zł za markowy smartfon. Ekran mniejszy niż u poprzednika: 3,3" w technologii odrobinę niższej TFT. Telefon nie jest demonem prędkości. Napędza go procesor 1GHz i 512MB pamięci Ram. Na potrzeby przechowywania danych mamy 4GB pamięć flash. Brakuje mu kamery przedniej do selfie, natomiast kamera główna robi zdjęcia w rozdzielczości 2MP. Bez problemu połączymy się z Internetem przy użyciu WiFi. Telefon wyposażony jest również w bluetooth i GPS. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Android.
Telefon Huawei Y330 to wydatek około 299 zł. Niewątpliwą zaletą tego modelu jest aparat główny o rozdzielczości 3MP. Pozostała specyfikacja nie odbiega znacząco od tego co zaprezentowali poprzednicy. Znajdziemy w nim 4" ekran TFT, dwurdzeniowy procesor 1,3GHz, 512MB Ramu oraz 4GB Romu. Dużym plusem jest funkcja A-GPS znacząco skracająca czas potrzebny na znalezienie lokalizacji. Oczywiście nie zabrakło w nim WiFi oraz Bluetooth (4.0!). Telefon działa w oparciu o system Android w wersji 4.2.

To mało znane urządzenie ale w tej grupie cenowej prezentujące się całkiem dobrze. 4" ekran IPS posiada rozdzielczość 480x800 pikseli. Napędza je procesor 1,3GHz oraz 512MB pamięci Ram. Znajdziemy w nim ponadto slot na karty microSD i drugą kartę SIM, moduły WiFi oraz Bluetooth. Wbudowany GPS posiada funkcję A-GPS. Zdjęcia wykonane tym telefonem będą dużo lepsze niż u poprzedników, gdyż kamera główna ma aż 5MP. Kamera do selfie z kolei to aż 2MP. Podobnie jak u pozostałych, działanie smartfona powierzono Androidowi 4.2. Do kupienia już od 299 zł.


Telefunken Enjoy TE1 za 279 zł to kolejna propozycja smartfona w naszym przedziale cenowym. Telefon posiada 4" ekran z matrycą IPS, którą cechują żywe kolory, wzorowa ostrość i szerokie kąty widzenia. Smartfon napędzany jest procesorem 1,2GHz oraz 512MB pamięci Ram. Zdjęcia możemy wykonywać przy użyciu kamery głównej 5MP i przedniej 2MP. Dodatkowo w środku znajdziemy GPS, WiFi, wejście microSD oraz drugi slot na kartę SIM. Telefon działa na Androidzie 4.2.

To jedyny smartfon ze wszystkich wymienionych, który pracuje pod kontrolą najnowszego systemu Windows Phone 8.1. Ponadto smartfon napędzany jest aż przez 4-rdzeniowy procesor 1,2GHz i 512MB pamięci Ram. Ekran w Lumia 530 dual sim to 4" w technologii LCD o rozdzielczości 854x480 pikseli. Znajdziemy w nim 5MP kamerę główną, WiFi n, Bluetooth 4.0, a także GPS. Pamięć flash można rozszerzyć przy użyciu kart microSD nawet do 128GB. Telefon obsługuje również 2 karty SIM. Można go kupić już za 299 zł.

Jak widać smartfon do 300 zł to realna opcja. Mimo, iż nie jest naszpikowany wymyślną elektroniką, to do codziennych rozmów, przeglądania internetu czy korzystania z mobilnych aplikacji w zupełności wystarczy.

Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+