Jak znaleźć zagubiony telefon?

Zagubienie telefonu nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń. Po pierwsze dlatego, że tracimy swoją własność, a po drugie zostajemy odcięci od wszelkich prywatnych informacji przechowywanych w smartfonie ». Co gorsza, jeśli urządzenie nie było wystarczająco zabezpieczone np. kodem dostępu czy skanem linii papilarnych, to potencjalny znalazca ma nad nim pełną władzę. Nie należy się jednak załamywać, bo wystarczy mieć włączoną funkcję odnajdywania telefonu, która bez problemu sprawi, że zostanie on zlokalizowany, zakładając że nie upłynął zbyt długi czas od momentu zagubienia.

Do niedawna tylko właściciele telefonów Apple mogli cieszyć się z możliwości korzystania z funkcji Find My Phone (specjalnej aplikacji). Do ich grona dołączyli właśnie użytkownicy sprzętów z Androidem, którzy otrzymali stosowny program (Menedżer urządzeń Android). Urządzenia z Windows Phone nadal takiego programu nie mają, jednak odnalezienie telefonu w ich przypadku też jest możliwe. Jak należy zatem przygotować się na ewentualność zapodziania telefonu i jak go odnaleźć w tych dramatycznych okolicznościach?


1.  Systemy mobilne

W nowym urządzeniu » należy się zatroszczyć o to, by mogło przekazywać informacje o swoim położeniu do wybranej usługi odnajdywania. W ustawieniach lokalizacji GPS należy zezwolić na zbieranie danych o położeniu telefonu (właściciele telefonów z Androidem). W słuchawkach Apple trzeba udać się do ustawień iCloud i tam zaznaczyć opcję Find My iPhone.

Kup iPhona »

Właściciele smartfonów z Windowsem wystarczy, że udadzą się do ustawień swojego telefonu i odnajdą tam pozycję Find my phone w celu konfiguracji (konieczne może być również sprawdzenie ustawień GPS). Do poprawnego działania lokalizacji konieczne jest aktywne połączenie z internetem, może to być WiFi lub transmisja danych komórkowych.


2.  Rodzaj pomocy

Telefon można zlokalizować na dwa sposoby, pierwszy dotyczy wskazania na mapie jego ostatniego położenia. Dlatego im częściej będzie on przekazywał dane o położeniu tym bardziej aktualne będzie miejsce jego ostatniej lokalizacji. Przy zbyt krótkich dostępach miedzy zbieraniem danych GPS możemy doświadczyć szybszego spadku ilości procentów z symbolu baterii.


Drugim sposobem jest możliwość zdalnego uruchomienia dźwięku dzwonka. Możliwe jest to wtedy gdy telefon nie jest rozładowany i został zapodziany w bliskim otoczeniu (np. w mieszkaniu). Urządzenia można również zdalnie wymazać, ale pod warunkiem, że bateria nie została rozładowania i nikt nie wyłączył urządzenia.


3.  Jak odnaleźć?

Aby przystąpić do procesu odnajdywania zagubionego smartfona należy udać się na strony odpowiednich projektów:

  • Apple: https://www.icloud.com/#find
  • Windows Phone: https://account.microsoft.com/devices
  • Android:  https://www.google.com/android/devicemanager

Kup etui na telefon »

Można również pobrać odpowiednią aplikację do odnajdywania zagubionych urządzeń, o ile posiadamy drugie urządzenie np. tablet i bez potrzeby odwiedzania wyżej wymienionych stron odnaleźć zgubę (nie dotyczy urządzeń z Windows Phone).

Należy jednak pamiętać, że prawdopodobieństwo odnalezienia telefonu zależy od tego czy funkcja zbierania lokalizacji była włączona przed jego zagubieniem.


Czytaj także:

1 komentarz: Leave Your Comments

  1. Bardzo fajny tekst– dużo o tym jak odnaleźć telefon tu http://jakzarabiacjakoszczedzac.blogspot.de/

    OdpowiedzUsuń

+