Jakie programy do nowego komputera?

Jeśli kupujesz nowy komputer » zwróć uwagę na to, by posiadał już zainstalowany system operacyjny. Może to być laptop z Windows, z Linuks lub Macbook z systemem OSX. Unikniesz w ten sposób wielu problemów i od razu będziesz mógł przystąpić do konfigurowania swojej nowej maszyny.
Wiele nowych laptopów » posiada domyślną bazę aplikacji instalowanych przez producenta. Nie zawsze jednak wystarczają one do codziennej pracy. Zazwyczaj, gdy zachodzi potrzeba wykonania czegoś więcej niż sprawdzenie poczty czy oglądanie filmu, okazuje się, że czegoś brakuje i trzeba zainstalować dodatkowe programy w nowym laptopie. Jakie wybrać?

Zobacz listę 10 przydatnych aplikacji, które warto zainstalować w nowym laptopie z Windowsem:

1. CCleaner


Program do robienia porządków na dysku, szczególnie przydatny podczas konserwacji systemu po dłuższym okresie korzystania z komputera. Usuwa niechciane pliki, błędne wpisy w rejestrze czy niepotrzebne punkty przywracania systemu. Jest bardzo prosty i szybki w obsłudze. Aplikacja jest ciągle rozwijana.

2. Foxit ReaderSzybki czytnik plików pdf. Integruje się z popularnymi przeglądarkami internetowymi. Jest prostym i konfigurowalnym narzędziem. Program nie zajmuje wiele miejsca na dysku i działa dużo sprawniej niż Adobe Readera.

Kup torbę na laptopa »

3. PaintNETJest aplikacją, która ewoluowała z popularnego i bardzo prostego programu graficznego Paint. Program umożliwia pracę na warstwach oraz dostarcza wielu zaawansowanych narzędzi graficznych. Jeśli nie jesteś zaawansowanym grafikiem to PaintNet sprawdzi się idealnie podczas nagłych potrzeb, a jeśli nie przypadnie Ci do gustu i oczekujesz czegoś więcej, wybierz Gimpa.

4. LibreOfficeTo zamiennik płatnego Office'a od Microsoftu. Dysponuje edytorem tekstu, arkuszem kalkulacyjnym, narzędziem do rysowania i tworzenia prezentacji. Ponadto wyposażony został w aplikację bazodanową. Oferuje praktycznie wszystkie funkcje edycji znane ze swojego płatnego odpowiednika. I co najważniejsze jest darmowy.

5. VLCplayerZnany i lubiany program do odtwarzania wideo. Potrafi poradzić sobie z praktycznie każdym formatem wideo. Umożliwia odtwarzanie napisów w filmach oraz oferuje wiele funkcji poprawiających wyświetlany obraz czy korygujących napisy. Za jego pomocą możemy również odtwarzać media przesyłane strumieniowo.


6. uTorrentNiewielka i szybka aplikacja do pobierania plików torrent. Wykonuje dokładnie to do czego została stworzona. Mimo wersji z reklamami można jej używać bez przeszkód po wcześniejszej konfiguracji. 

7. AvastDarmowy program do ochrony komputera przed wszelkim niechcianym oprogramowaniem. Działa w tle i w czasie rzeczywistym chroni komputer przed zagrożeniami pojawiającymi się podczas przeglądania Internetu. Dzięki regularnym update'om posiada zawsze świeże informacje na temat najnowszych zagrożeń i sposobu ich usuwania.

8. 7zipNiewielka aplikacja, która integruje się z menu kontekstowym i pozwala na archiwizację i dearchiwizację plików. Obsługuje popularne rozszerzenia takie jak 7zip, zip czy rar. Zajmuje mało miejsca na dysku i działa błyskawicznie.

9. FoobarDarmowy program do odtwarzania plików mp3. Wspiera również inne popularne formaty muzyczne. Pozwala na tagowanie utworów i ripowanie płyt. Szybką obsługę zapewnia mu możliwość sterowania skrótami klawiszowymi.

10. ThunderbirdJest najpopularniejszym klientem poczty e-mail. Oferuje obsługę wielu kont email, obsługuje IMAP, pozwala na tworzenie reguł i filtrów. Pozwala na pracę w kartach, a także instalowanie dodatków poszerzających funkcjonalność programu. Projekt jest stale rozwijany i regularnie aktualizowany. Aplikacja jest darmowa.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

+