Kolejna odsłona bardzo dobrego smartfona, czyli HTC M8s na horyzoncie


HTC wielu z nas zrobiło niespodziankę odsłaniając właśnie kolejną propozycję swojego nowego smartfona. Mowa o modelu HTC M8s czyli odświeżonej wersji flagowca z 2014 roku - modelu M8 ».

Nowy smartfon nie będzie jednak walczył o tych najbardziej zamożnych klientów, skierowany jest głównie do użytkowników wybierających urządzenia z mocnej średniej półki. Model M8s oraz M8 » wyglądają praktycznie tak samo, różni je jedynie 0,2mm grubości na korzyść tego drugiego i oczywiście podzespoły wewnętrzne na plus dla S-ski.


W stosunku do swojego poprzednika nowy M8s będzie napędzany:
  •  Snpadragonem 615 
  • z aż 8-rdzeniowym procesorem Cortex A53
  • grafiką Adreno 405
  • 2GB pamięci Ram LPDDR3.  

U poprzednika » mieliśmy do dyspozycji Snapdragona 801 ale tylko z 4 rdzeniami procesora Krait o taktowaniu 2,26GHz. Nie ukrywany iż czekamy na pojawienie się pierwszych testów wydajności i zużycia energii nowych smartfonów. Ponadto zmian doczekał się aparat, gdyż z 4 MP kamery głównej UltraPixel, zrobiło się teraz 13MP z optyczną stabilizacją obrazu, zachowała się również druga kamera pomocnicza, a także 5MP kamera przednia. Zwiększono również pojemność baterii do 2840mAh (o 240mAh więcej w stosunku do M8 », a jednocześnie identycznej jak w najnowszym modelu HTC One M9 »). Smartfon posiada bluetooth w wersji 4.1, a łączność LTE i WiFi ac pozostały bez zmian. Oba smartfony posiadają ekran 5" w jakości 1080x1920 pikseli.

Kup etui do HTC »

Do sprzedaży nowy HTC M8s trafić ma trafić początkowo do UK w cenie około 380 funtów (wersja z 16GB pamięci flash) czyli zbliżonej do obecnej ceny M8. Dostępność z czasem będzie rozszerzona o kolejne państwa.

Źródło zdjęć: anandtech.com

Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+