Laptop czy tablet na Komunię?


Komunia Święta, poza wymiarem czysto duchowym, jest dniem, w którym młodzi ludzie otrzymują prezenty, które dzięki temu, że posłużą im przez dłuższy czas, staną się świetną pamiątką tego ważnego dnia. Pomysłów na prezenty jest wiele, jednym z popularniejszych w ostatnich latach jest zakup laptopa lub tabletu. W tym artykule pomożemy Ci podjąć decyzję, który ze sprzętów jest odpowiedni.

Podstawowe różnice

Tablet »
jest z natury urządzeniem bardziej mobilnym od laptopa, bez problemu zmieści się w plecaku nawet jeśli przekątna jego ekranu wynosi 10". Jest urządzeniem lekkim i dostosowanym do szybkiej i wygodnej obsługi palcami. We wnętrzu urządzenia można znaleźć np. GPS do nawigacji czy modem GSM do korzystania z internetu poza domem. Wbudowana bateria pozwala na co najmniej dwukrotnie dłuższy czas pracy niż w laptopie na jednym ładowaniu.


W przypadku laptopów » mamy ten komfort, że do jego obsługi wykorzystujemy od zawsze klawiaturę i myszkę (lub touch pad). Możemy wybierać spośród przeróżnych wielkości ekranów od 10" do nawet 17". Są to urządzenia cięższe i mniej poręczne od tabletów, ale zawsze mogą sie stać mobilne mimo swych gabarytów. Można podłączać do nich inne urządzenia np. drukarki czy skanery, jeśli posiadają złącze HDMI to możliwe jest również podłączanie ich do telewizora. Nie ma co ukrywać, że laptop pozostaje bardziej zaawansowanym komputerem niż tablet, nawet jeśli dokupimy do niego klawiaturę.

Kompromisem między jednym a drugim urządzeniem jest ultrabook » z odpinaną klawiaturą, czyli tablet i notebook w jednym. Wybierając odpowiedni sprzęt, przede wszystkim należy wziąć pod uwagę potrzeby obdarowanego.

Kup Laptopa »

NaukaDo nauki oba urządzenia nadają się idealnie. Zarówno na jednym jak i na drugim można pisać prace domowe, odtwarzać prezentacje ze szkoły czy czytać lektury. Czytanie książek na tablecie jest jednak wygodniejsze,  na laptopie za to wygodniejsze będzie pisanie w programie biurowym.

Oba urządzenia bez problemu odtwarzają muzykę, zarówno do jednego jak i do drugiego można wpiąć słuchawki. Problem, może pojawić się w przypadku bardziej zaawansowanych programów, które nie zawsze są dostępne na tabletach. Mimo iż takie sklepy z aplikacjami jak Google Play czy Appstore oferują miliony aplikacji, to bardziej wymagające programy znajdziemy już na laptopy z Windowsem czy Macbooki.

Rozrywka


Wszystko zależy od upodobań i przyzwyczajeń młodego człowieka. Warto wypytać rodziców o zainteresowania dziecka, np. o rodzaj gier i czas spędzany przed ekranem. Laptopy potrafią zapewnić dużo większe doznania 3D i bardziej realistyczną rozgrywkę w grach czy podczas oglądania filmów (duży ekran  i mocne podzespoły). Tablety również umożliwiają odtworzenie ulubionego filmu, ale gry to już inna bajka. Oferują inny poziom rozgrywek, zapewniają oczywiście wrażenia 3D, ale problem pojawia się podczas sterowania, tu do dyspozycji mamy jedynie ekran dotykowy, a nie mysz czy klawiaturę. Plusem tabletu jest za to łatwiejszy dostęp do rozrywki podczas podróży.
Jeśli jednak dziecko jest pasjonatem gier, to granie na notebookach jest dużo mniej męczące niż na tabletach. Dla niektórych dzieci tylko kilka minut dziennie przy prostej grze na tablecie w zupełności wystarczy.

Kup tablet »

Ceny

Nie ma górnej granicy, a dolna to koszt już od 300 zł w zależności od marki. Pamiętajmy jednak, że tablet za 300 zł nie będzie mógł się równać z urządzeniem za 1000 zł. Wszystko rozchodzi się o parametry, które mają wpływ na cenę, a w konsekwencji na wydajność i codzienną użyteczność. Tak samo jest w przypadku laptopów - tańsze modele w okolicach 1000 zł to gorsze procesory i mniej pamięci Ram, a także zintegrowana karta graficzna. W przypadku laptopów, których cena zbliża się do 2000 zł można trafić na naprawdę mocne modele z procesorami Intel Core i3 i dedykowaną kartą graficzną. Nawet 6GB Ramu w przypadku tej grupy cenowej nie jest trudnym wyzwaniem.

Tablety  i notebooki do rozrywki:
Tablety i notebooki do nauki:Czytaj także:

iPad air Image Banner 160 x 600

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+