Podstawka chłodząca pod laptop - jaką wybrać?

Chłodzenie w komputerze jest tak niezbędne jak paliwo w samochodzie. Bez niego zachowanie odpowiedniej pracy niektórych podzespołów byłoby praktycznie niemożliwe. W komputerach stacjonarnych można spotkać zwykle aktywne chłodzenie w postaci wentylatorów lub wodne o dość skomplikowanej konstrukcji. O ile zwykłego desktopa nie jest trudno schłodzić do optymalnej temperatury, to w przypadku laptopów wymagania są zdecydowanie większe, z uwagi na ich specyficzną nisko-profilową konstrukcję.

Kup Macbooka »

Wysokie temperatury we wnętrzu obudowy notebooka są bardzo niszczące, tym bardziej że wszystkie elementy są bardzo blisko siebie. Często popełnianym błędem podczas eksploatacji notebooków jest nieświadome zatykanie otworów wylotowych ciepłego powietrza. Ma to miejsce np. gdy korzystamy z laptopa w łóżku lub trzymamy go na kolanach. W przypadku notebooków wyposażonych w procesory niskonapięciowe i posiadających chłodzenie pasywne (bez wentylatorów), nie musimy się obawiać o to, gdzie i jak eksploatujemy komputer. Jednak gdy zapragniemy korzystać z bardziej wymagających programów czy gier, mocno obciążających procesor i kartę graficzną, laptop może nagle się wyłączyć, bądź będzie tak gorący, że mocno niekomfortowe stanie się dotykanie go gołą dłonią.


Żeby nie dopuścić do tego typu sytuacji warto zaopatrzyć się w dodatkowe chłodzenie laptopa. Nie trzeba w tym celu rozkręcać notebooka i montować skompilowanych urządzeń. Wystarczy skorzystać ze specjalnej podstawki chłodzącej », która odbierze ciepło ze spodniej części komputera i przy pomocy własnych wentylatorów wypchnie je poza obręb laptopa.

Zobacz 6 podstawek chłodzących do notebooka:Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+