Root Galaxy S6 vs Samsung Pay

Urządzenia z Androidem należą do tych, które w żaden sposób nie utrudniają swoim użytkownikom uzyskania prawa Roota i wykonywania głębszych zmian w systemie. W przeciwieństwie do iOS », gdzie system jest zamkniętym produktem, a wykonanie Jailbreak wiąże się zwykle z brakiem możliwości korzystania z najnowszej wersji sytemu, a w konsekwencji może prowadzić do utraty gwarancji.

Uzyskanie praw administratora w systemie Android pozwala np. na wgrywanie zmodyfikowanych Romów czy usunięcie niechcianego oprogramowania typu. Bloatware. Rzadko kiedy może się okazać, że coś przestanie w telefonie działać. Mamy jednak wyjątek - właściciele nowych Samsungów Galaxy S6 » mogą natrafić na problem nie działającego Samsung Pay po zrootowaniu swoich urządzeń!


Samsung Pay to rodzaj płatności mobilnych, które oficjalnie mają rozpocząć funkcjonowanie w najbliższych miesiącach. Technologia opiera się na łączności NFC i zabezpieczeniu biometrycznym (skan odcisku palca). Wsparcie dla nowych płatności od Koreańczyków zostało przypieczętowane współpracą z dwiema największymi organizacjami płatniczymi Visa i Mastercard. Ponadto cały system płacenia mobilnego zabezpiecza system Samsung Knox.

Kup etui do telefonu »

Uzyskanie praw administratora w nowych S6-tkach » wyłącza możliwość działania Knox a tym samym funkcjonowania Samsung Pay. Jak do tej pory tylko w Samsungu Galaxy S5 udało się to obejść bez naruszania Knox. W nowych Galaxy nie odkryto jeszcze luki pozwalającej na działanie Knox, dlatego też jeśli zależy Ci na możliwości wykorzystania Samsung Pay w przyszłości, to odstaw roota na bok. Warto dodać, że urządzenie jest piekielnie szybkie, a Samsung pozwala bez potrzeby posiadania uprawnień administracyjnych usunąć niechciane oprogramowanie, dlatego też grzebanie w systemie w przypadku tego modelu przestaje mieć większy sens.

Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+