Uchwyt do telefonu - jaki wybrać?

Jazda na rowerze, samochodem, a także każda inna czynność wymagająca używania rąk to sytuacje, w których uchwyt na telefon lub tablet » jest niezastąpionym akcesorium. Każda z sytuacji ma jednak swoją specyfikę i w zależności od tego do czego będziemy używać uchwytu, powinny go cechować określone właściwości.

Idź na zakupy »

Uchwyt do samochodu

Jazda samochodem z punktu widzenia kierowcy wymaga znacznego skupienia na drodze. By telefon lub tablet był dobrze widoczny, zazwyczaj umieszczany jest w uchwycie na przedniej szybie. Umożliwia to bezproblemowe odczytywanie pojawiających się na nim informacji bez nadmiernego wytężania wzroku, jeśli zamontowany przy tym został w optymalnym miejscu.


W samochodach z dużą przestrzenią na podszybiu zalecane są uchwyty z długim ramieniem montowane tuż nad deską rozdzielczą lub z krótkim ramieniem tuż na wysokości oczu również montowane na przedniej szybie. W przypadku tabletu należy wziąć pod uwagą dużą powierzchnię ekranu i montować go tak, by nie utrudniał obserwacji drogi. Wiele uchwytów dostępnych na rynku posiada duże zakresy regulacji w pionie i w poziomie, dzięki czemu można odpowiednio dostosować kąt obserwacji ekranu smartfona bądź tabletu. Warto również zwrócić uwagę na to, by klips trzymający urządzenie był dodatkowo pokryty gumą lub pianką, które skutecznie chronią przed zarysowaniem urządzenia.


Filmy w samochodzie

Chcąc oglądać filmy z telefonu bądź tabletu podczas jazdy samochodem (jako pasażer rzecz jasna), możemy posłużyć się zarówno uchwytem na szybę jaki i tym montowanym na zagłówkach siedzeń. O ile uchwyt do telefonu zwykle bez przeszkód radzi sobie z wagą smartfona to w przypadku tabletu powinno go charakteryzować solidniejsze wykonanie. Pewniejszym rozwiązaniem będzie mocowanie tabletu na wspornikach zagłówków, w przypadku telefonu rozwiązanie jest dowolne i podyktowane indywidualną potrzebą miejsca instalacji. Oglądanie filmu wiąże się również z długim czasem aktywności urządzenia, dlatego warto zapewnić sobie dostęp do zasilania w tym czasie. Jeśli gniazdko zapalniczki samochodowej jest zbyt daleko od urządzenia można posłużyć się dodatkowym przedłużaczem samochodowym.Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+