5 gadżetów które powinieneś mieć w samochodzie

Podróżowanie samochodem jest dla wielu osób codziennością, podczas której potrzebują mieć pod ręką różne urządzenia. Nie tylko kierowcy ale również pasażerowie czują się komfortowo mając w zasięgu ręki gadżety, dzięki którym z łatwością naładują telefon, obejrzą film na tablecie czy połączą się z Internetem. Aby każda podróż przebiegała bez przeszkód dobrze jest wyposażyć się specjalne akcesoria, które przeznaczone są do korzystania właśnie w samochodzie.

Idź na zakupy »


Bez nich wygodne korzystanie z nawigacji w telefonie czy obejrzenie filmu jest dość kłopotliwe. W przypadku uchwytu na telefon, warto wybrać taki, który oferuje jak największy zakres regulacji i pewny chwyt urządzenia. W przypadku uchwytu na tablet kluczową kwestią jest ciężar urządzenia. Uchwyt na tablet należy dobrać tak, aby wytrzymał wagę tabletu i był odporny na drgania podczas jazdy. Godnym polecenia jest uchwyt montowany na wspornikach zagłówków, natomiast jeśli potrzebujemy zamontować go na podszybiu to konieczna jest na wyposażeniu solidna przyssawka.Jazda samochodem wymaga od kierowcy trzymania kierownicy oburącz. Ponadto w Polsce nie można korzystać z telefonu podczas jazdy trzymając go przy uchu. Z pomocą przychodzą zestawy głośnomówiące, które dzięki połączeniu z telefonem (najlepiej przez bluetooth), solidnemu głośnikowi i  wbudowanym mikrofonom pozwalają na prowadzenie rozmów bez potrzeby trzymania smartfona w ręku. Warto wybrać urządzenia o jak najmniej skomplikowanym stopniu sterowania i najlepiej z wyświetlaczem.


Będąc w drodze z pewnością zdarzała Ci się potrzeba sprawdzenia czegoś w Internecie. Jeśli nie dysponujesz odpowiednim abonamentem w telefonie lub korzystasz z laptopa, warto rozejrzeć się za mobilnym routerem WiFi. Jego działanie opiera się na wbudowanym modemie GSM, do pracy którego potrzebna jest karta SIM od operatora sieci komórkowej. Posiadając wykupioną odpowiednią ofertę GB możesz za pośrednictwem WiFi korzystać z Internetu tak, jakbyś był u siebie w domu.Będąc wyposażonym w jedno z tych dwóch urządzeń masz pewność dostępu do źródła energii elektrycznej dla Twoich gadżetów. Pojedyncza ładowarka samochodowa pozwala zasilić tylko jeden rodzaj sprzętu z uwagi na różne wtyczki i złącza, i zwykle należy je zakupić osobno. Zaletą przetwornicy (falownika) jest zamiana prądu z wtyku zapalniczki samochodowej na taki jaki mamy w gniazdkach w mieszkaniu. Pozwala to na użycie standardowych ładowarek dostarczanych razem ze sprzętem. Unikniesz dzięki temu potrzeby zakupu osobnych ładowarek samochodowych.


Dodatki

Inne akcesoria, które warto mieć w samochodzie, to: 

  • mata samoprzylepna: pozwala na odłożenie telefonu bez obaw o jego przesuwanie się podczas jazdy;

  • rozgałęźnik samochodowy: przyda się, gdy potrzebujesz podłączyć go gniazda zapalniczki samochodowej więcej niż jedne sprzęt;

  • słuchawka bluetooth: podobnie jak zestaw głośnomówiący, pozwala na prowadzenie rozmów bez potrzeby trzymania telefonu przy uchu, jest bardziej mobilna i można ją zabrać ze sobą w wiele innych miejsc.


Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+