Czy warto kupić iPhone 6?


W ofercie Apple uwagę przyciągają przede wszystkim dwa smartfony: iPhone 6 oraz 6 Plus. Kilka miesięcy temu zastąpiły one wysłużony model iPhone 5S i obecnie nadal królują w ofercie giganta z Cupertino. Największą rewolucją jest możliwość wyboru pomiędzy dwoma modelami o dwóch różnych wielkościach ekranu oraz o minimalnie różniących się parametrach. Z pewnością wielu użytkowników starszych generacji iPhonów wciąż rozważa zakup nowego modelu, a warto to zrobić choćby dlatego, że otrzymujemy urządzenie o jedną generację młodsze. Powodów do zmiany jest jednak znacznie więcej.
5 powodów, dla których warto kupić iPhone 6:

1. Ekran: do wyboru mamy aż dwie wielkości: jeden model o przekątnej 5,5" drugi 4,7"; generują one rozdzielczość 1920x1080 pikseli (6 Plus) oraz 1334x750 pikseli (6) i jest to znacznie więcej niż w przypadku iPhona 5S (1136x640 pikseli); wyświetlacz posiada zdecydowanie lepsze kąty widzenia i oferuje funkcję Zoom dla wygodniejszej obsługi jedną ręką.


2. Procesor: oba modele napędza procesor A8 z koprocesorem ruchu M8, są więc szybsze i wydajniejsze od poprzednika A7 (z M7) i potrzebują mniej energii elektrycznej.


3. Zdjęcia i filmy: nowe modele to ulepszone aparaty o rozdzielczości 8MP, podobnie jak w modelu 5S; posiadają jednak nowy czujnik z funkcją Focus Pixels oraz bardzo szybki autofocus; dodatkowo model 6 Plus posiada optyczną stabilizację obrazu; przysłona od teraz wynosi f/2,2 co pozwala na uzyskiwanie lepszych zdjęć w gorszych warunkach oświetleniowych; filmy full HD potrafią nagrywać z prędkością nawet 60kl/s, a wideo w zwolnionym tempie to nawet 240kl/s; wyposażono je także w możliwości filmowej stabilizacji obrazu i nagrywania z ciągłym autofokusem.
4. Dodatkowe funkcje: zarówno model 6 jak i iPhone 6 Plus posiadają łączność LTE ze wsparciem dla większej ilości sieci; oba urządzenia posiadają wbudowany barometr i wyposażono je w łączność NFC, która w nowych iPhonach służy do korzystania z płatności mobilnych Apple Pay; fabrycznie zainstalowany system operacyjny iOS 8.3, o którego zaletach właściciele modeli z numerkiem 4 mogą już tylko pomarzyć (ulepszony multitasking, interaktywne powiadomienia czy też biblioteka zdjęć iCloud).5. Bateria: nowe iPhony to dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu, w modelu 6 Plus pojemność akumulatora wynosi aż 2915 mAh, w modelu 6 to 1810 mAh, dla porównania model 5S miał 1560 mAh; na lepszą wydajność energetyczną poza baterią mają wpływ nowe oszczędniejsze procesory, co w efekcie pozwoliło pracować telefonom kilka godzin dłużej.

Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+