Samsung Galaxy S6 vs Apple iPhone 6 - wydajność w grach

Porównanie szybkości działania Apple iPhone 6 i Samsung Galaxy S6 to dość popularne wideo w sieci.
Wiele z tych filmików zapewnia o wyższości modelu Samsunga nad urządzeniem Apple. Szczególnie zauważalne jest to podczas otwierania wielu aplikacji czy gier. Warto mieć jednak na uwadze, że testy te są stosunkowo krótkie i nie dają 100% pewności, które urządzenie jest tak naprawdę wydajniejsze.

Mimo, iż Samsung Galaxy S6 » szybciej uruchamia wiele procesów to okazuje się, że wydajność w grach nie jest już tak dobra. Aby sprawdzić jak faktycznie urządzenia mają się do siebie, GameBench postanowiło przeprowadzić testy wydajności w grach. Pod lupę wzięto również modele HTC One M9 » i Motorolę Nexus 6 ».

Kup iPhona »

Wyniki testów zostały naniesione na wykresy, z których już na pierwszy rzut oka widać, że urządzenie Apple jest zwycięskim sprzętem. iPhone 6 » pobił pozostałe smartfony zarówno pod względem ogólnej wydajności w grach, jak i stabilności wyświetlanych klatek obrazu na sekundę. Granie jest przecież tym przyjemniejsze im fps'y mają wyższą wartość i trzymają równy poziom.


Jak można tłumaczyć gorsze wyniki Galaxy S6? Większa rozdzielczość ekranu w Samsungu i niekoniecznie dobrze zoptymalizowane gry, mogą być przyczyną mniejszej ilości fps'ów. Może się również okazać, iż inne gry będą lepiej napisane pod Androida niż iOS i Samsung będzie wypadał korzystniej. Jednak tym razem dla osób, które lubią płynną i bez efektów klatkowania rozgrywkę na smartfonie, polecamy Apple iPhone 6 ».

Źródło: ubergizmo.com

Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+