Głośnik bluetooth - jak wybrać odpowiedni?

Głośnik bluetooth to obecnie jeden z ciekawszych gadżetów dla fanów muzyki, szczególnie, że może być urządzeniem zarówno przenośnym jak i stacjonarnym.
Jego największą zaletą jest możliwość bezprzewodowego połączenia zarówno ze smartfonem jak i tabletem.

Mobilne głośniki nie ograniczają nas do miejsca, w którym są zainstalowane, bo najzwyczajniej w świecie można je zabrać ze sobą wszędzie. Rozpoczynając poszukiwania odpowiedniego dla siebie modelu, należy w pierwszej kolejności zadać sobie pytanie jak i gdzie planujemy go wykorzystywać. Biorąc pod uwagę ilość dostępnych na rynku modeli oraz rozpiętość cenową, przygotowaliśmy 6 wskazówek, które pomogą Ci w zakupie głośnika bluetooth.

Kup głośnik »

Jak wybrać odpowiedni głośnik bluetooth?

1. Przeznaczenie: głośnik bezprzewodowy może z powodzeniem zaspokoić wymagania zarówno melomanów, osób często podróżujących, fanów domowych imprez czy zwykłych userów. Bardziej wymagający użytkownicy powinni zwrócić uwagę na konstrukcję głośnika, a konkretnie na membrany by miały jak największą średnicę i aby były jak najszerzej rozstawione, ponadto konstrukcja powinna być solidna.

W podróży przydadzą się modele z zaczepami np. do plecaka, pojemniejszą baterią i o konstrukcji zabezpieczonej np. specjalną gumą. Jeśli jednak jesteś fanem imprezowania, zwróć uwagę na modele o dużej mocy z możliwością podpięcia do gniazdka sieciowego, co pozwoli uzyskać jeszcze większą moc.

Użytkownicy smartfonów i innych elektronicznych gadżetów powinni rozejrzeć się za modelami, które można łączyć w pary, aby uzyskać dźwięk stereo lub takimi, które umożliwiają konfigurację połączenia z np. kilkoma urządzeniami.


2. Wersja bluetooth: im wyższy numerek tym większa przepustowość i lepszej jakości dźwięk. Dodatkowo bluetooth w wersji 4.0 będzie bardziej energooszczędny, co przełoży się na dłuższy czas odsłuchu.


3. Obsługiwane standardy: dobrze gdy głośnik obsługuje A2DP (gwarant dobrej jakość dźwięku), aptX (zapewniający przesył muzyki w jakości płyt CD) oraz AVRCP (pozwala na sterowanie z głośnika funkcjami telefonu); żeby jednak cieszyć się w pełni z wyżej wymienionych standardów warto upewnić się czy posiadany przez nas sprzęt grający także je wspiera


4. Akumulator: jest podstawą mobilności głośników bluetooth, jego odpowiednia pojemność zapewnia dostatecznie długi czas słuchania muzyki. Oczywiście, aby oszczędzać baterię można podłączać głośnik do źródła zasilania (nie wszystkie modele wyposażone są w akumulator, a np. działają w oparciu o baterie).


5. Sterowanie: może się odbywać zarówno za pomocą przycisków umieszczonych na obudowie głośnika jak i przy pomocy podłączonego telefonu bądź tabletu (bezpośrednio z odtwarzacza multimediów lub korzystając ze specjalnej aplikacji do obsługi głośnika).


6. Dodatki: w zależności od tego na czym nam najbardziej zależy, pośród różnych głośników można dodatkowo wybrać takie, które posiadają:

  •  głośnik basowy, 
  • NFC (do autokonfiguracji), 
  • latarkę, 
  • obsługują rozmowy telefoniczne, 
  • posiadają chowane przewody połączeniowe audio, 
  • wyposażone są w stację dokującą, 
  • posiadają diody dla trybu wizualizacji.


Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+