Jaki internet na wakacje?

Chcesz mieć spokojny dostęp do Internetu w wakacje? Sprawdź, jaki Internet wybrać!

Korzystając z domowego laptopa dostęp do sieci mamy zwykle za pośrednictwem stałego łącza. Poza domem pozostają nam do wyboru albo kawiarenki internetowe albo hot spoty WiFi. Komputer przenośny » nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem podczas podróży, głównie z powodu jego wagi i gabarytów. Podczas wakacji bardziej poręcznym urządzeniem jest tablet albo smartfon ». Za ich pomocą szybko nawiążesz połączenie z Internetem np. restauracji, jednak na otwartym terenie niezbędne jest wyposażenie się w Internet mobilny od operatora sieci komórkowej.

Internet komórkowy jest bardzo wygodnym źródłem połączenia ze siecią. Do jego działania potrzebujemy karty SIM w ofercie prepaid lub abonamentowej (np. z 5GB na dane pakietowe lub nielimitowanym internetem). Taką kartę instalujemy w tablecie, o ile posiada on wbudowany modem lub mobilnym routerze. Jeśli posiadamy telefon Dual SIM to wkładamy kartę do drugiego slotu SIM. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety.
Ciekawe jest posiadanie przenośnego routera », który za pośrednictwem WiFi prześle sygnał internetowy zarówno do tabletu jak i telefonu. Ponadto, dzięki wbudowanemu akumulatorowi zapewni np. 3h dostęp do sieci bez potrzeby podłączania do gniazdka elektrycznego.


Wybór odpowiedniej oferty Internetu mobilnego jest oczywiście kluczową kwestią. Wszelkie oferty przedpłaconego internetu (internetu na kartę) są najlepszym rozwiązaniem na chwilowe potrzeby. Przed wyjazdem kupujemy zestaw startowy, ładujemy go odpowiednią kwotą, a po powrocie można o nim najzwyczajniej zapomnieć. Oferta internetu na kartę jest także bardzo elastyczna bowiem wykupujemy tyle ile faktycznie będziemy potrzebować na czas podróży.

Inaczej jest w przypadku oferty na abonament, która nie organiczna nas tylko do przykładowo 2-tygodniowego wyjazdu ale do roku i w związku z tym, do co miesięcznych wydatków. Internet w opcji na umowę może okazać się ciekawszym rozwiązaniem od mobilnego dla osób, które nie posiadają w domu stałego łącza, dzięki czemu mają dostęp do sieci przez cały rok niezależnie od miejsca, w którym rezydują.

Idź na zakupy »
Internet na abonament może być również lepszym rozwiązaniem w przypadku podróży zagranicznych, gdzie za dodatkową opłatą można włączyć specjalne pakiety roamingowe. W innym przypadku koszt pobrania 1MB danych może się okazać bardzo kosztowny, np. 18zł. W strefie euro cena ta jest dużo niższa i oscyluje w okolicy 1zł za 1MB. Przed wyjazdem poza granice Polski warto zajrzeć do cennika i sprawdzić jakie koszty przyjdzie nam ponieść w określonych sytuacjach i jak możemy je zmniejszyć.

Obecnie bardzo ciekawą ofertą internetu na kartę może się pochwalić Play:
  • za 50 zł otrzymujemy roczny dostęp do Internetu (rok ważności konta) oraz 12 GB do wykorzystania na odbiór i wysyłkę danych. 
W Heyah:
  • za 19,99 zł możemy przez 30 dni wykorzystywać 3GB danych. 
2015-04-28a 240x120 Image Banner 240 x 120 

W Plusie z kolei otrzymujemy:
  • 2 GB do wykorzystani przez 14 dni w cenie 15 zł,
  • jeszcze ciekawej przedstawia się oferta Internetu w Plusie w ofercie na abonament (za np. 30 zł miesięcznie mamy aż 18 GB danych). 
Oczywiście większość operatorów oferuje dostęp do internetu w technologii LTE.

Czytaj także:

1 komentarz: Leave Your Comments

  1. Witajcie ,całkiem fajnym rozwiązaniem jest mobilny internet firmy Simglob z łodzi .Oferta 170 krajów. Otrzymujesz kartę sim z wybranym pakietem. Tak dla przykładu Turcja pakiet 20GB to koszt 250 zł czyli daje nam to 12.50 za 1GB .Jedną z opcji jest karta na cała Unie Europejską ,Szwajcarię oraz kraje skandynawskie za 240 zł 20GB .Kartę dostarczają kurierem .Po wykorzystaniu pakietu można zrobić doładowanie na stronie

    OdpowiedzUsuń

+