Jaki tablet z LTE?

Kupując tablet do korzystania z Internetu musimy przede wszystkim brać pod uwagę kwestię łączności bezprzewodowej. Praktycznie wszystkie dostępne na rynku modele posiadają wbudowany moduł WiFi, który przydaje się jeśli pod ręką mamy dostęp do routera WiFi, z którym możemy się połączyć. W przeciwnym wypadku potrzebujemy tabletu wyposażonego w modem GSM. Uniezależnia to od dostępności hot spotów WiFi i pozwala wybrać dowolną ofertę internetu mobilnego od operatorów sieci komórkowej.

Kupując nowy tablet warto wybrać te modele, które oferują prędkość przesyłania danych w standardzie LTE », choć nadal dobrym wyborem będą urządzenia z modemem 3G. Jaki tablet kupić?

Kup tablet »


Tablet Sony Xperia Z3 Compact
Posiada poręczny ekran 8" (1920x1200 pikesli) w technologii IPS, który charakteryzuje bardzo wysoka jasność i szerokie kąty widzenia. Ponadto urządzenie jest bardzo szybkie dzięki 4-rdzeniowemu procesorowi o taktowaniu 2,5GHz. Pamięć Ram 3GB zapewnia dodatkowo odpowiedni poziom multitaskingu i ogólnej wydajności. W tablecie znajdziejmy oczywiście dwa aparaty fotograficzne, a szczególną zaletą jest dodatkowa wodoszczelność w klasie IP68 oraz pojemna bateria 4500mAh.


Tablet Lenovo S8-50
To również propozycja 8-calowa z identycznym wyświetlaczem co poprzednik. Jest nieco wolniejszy od Sony z uwagi na słabszy procesor, również 4-rdzeniowy ale o taktowaniu 1,8GHZ. Tablet Lenovo posiada 2GB pamięci Ram i 16GB pamięci flash, którą można rozszerzyć przy użyciu karty microSD. Znajdziemy w nim kamerą 8MP z autofokusem i mocne głośniki stereo z Dolby Digital Plus. Bateria zainstalowana w urządzeniu posiada pojemność 4290mAh.


Tablet Apple iPad Air 2
Ekran w nim posiada przekątną 9,7" o rozdzielczości 2048x1536 pikseli. Tablet działa pod kontrolą nie jak poprzednicy Androida, a systemu mobilnego iOS. Do jego napędzenia użyto 3-rdzeniowego procesora Apple A8X o taktowaniu 1,5GHz, wspartego przez 2GB pamięci Ram. Producent wyposażył go w świetne kamery do rozmów FaceTime i wykonywania zdjęć. Znajdziemy w nim również czytnik linii papilarnych TouchID oraz bardzo dużą baterią o pojemności 7340mAh.


Tablet Samsung Galaxy Note 10.1 P605
Na 10-calowej powierzchni ekranu w tym modelu zmieszczono rozdzielczość aż 2560x1600 pikseli. Wewnątrz znajduje się szybki procesor 4-rdzeniowy 2,3GHz oraz 3GB pamięci Ram, takie parametry pozwalają na szybką i bez zacięć pracę zainstalowanego Androida. Warto podkreślić iż w tym tablecie znajdziemy dodatkowo rysik S Pen ułatwiający robienie np. odręcznych notatek na ekranie. Standardem są tu oczywiście 2 kamery do zdjęć i połączeń wideo. Wbudowana bateria w tym modelu posiada aż 8220 mAh pojemności.


Tablet Lenovo Yoga 2
10" ekran w jakości FullHD jest w nim bardzo żywy i wyraźny. Za odpowiednią szybkość odpowiadają zarówno 4-rdzeniowy procesor Intel Atom o taktowaniu 1,8GHz jak i 2GB pamięci Ram. Jego największą zaletą jest konstrukcja, której cechą szczególną jest walcowata jedna z krawędzi. Producent zmieścił w niej bardzo pojemną baterią 9600mAh oraz specjalny ruchomy element (podstawkę), pozwalający dowolnie ustawiać tablet na stoliku - w sumie w aż 4 unikalnych pozycjach. Znajdziemy w nim dodatkowo zarówno aparat fotograficzny jak i slot na karty microSD.Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+