Lenovo przejmuje MSI Gaming?


MSI to firma znana między innymi z produkcji laptopów dla graczy ». Być może jednak ta właśnie część zostanie sprzedana firmie Lenovo. Tak właśnie donoszą źródła pochodzące z łańcuchów dostaw, mimo iż samo MSI zaprzecza tym doniesieniom. Lenovo w ten sposób chce zwiększyć swoją konkurencyjność w tej części rynku, a przejęcie ma sprawić iż nastąpi to błyskawicznie. MSI podobno nie odrzuciło ani też nie przyjęło oferty Lenovo, tak przynajmniej wynika z naszych źródeł.

Idź na zakupy »

Jednym z największych konkurentów MSI w dziedzinie laptopów dla graczy » jest obecnie marka AlienWare będąca własnością Dell'a. Ponadto takie firmy jak Asus czy Acer również stały się zagrożeniem dla laptopów MSI, tworząc swoje własne serie komputerów przeznaczonych dla graczy.

Przejęcie przez Lenovo » może być dobrym rozwiązaniem i pozwoli skupić się tajwańskiej marce na produkcji płyt głównych czy rozwiązaniach serwerowych dla biznesu. Polityka Lenovo obecnie nie pozwala odetchnąć konkurencji, gdyż Chińczycy dość agresywnie prowadzą przejęcia. W tym momencie już teraz w ich portfolio są takie firmy jak: IBM PC, NEC, Medion czy Motorola Mobility.

Źródło: digitimes.com

Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+