Patent Samsunga na komputer ze smartfona

Samsung zamierza opatentować rozwiązanie, które zmieni smartfon z Androidem » w komputer z Windowsem.


Firma chce aby ich urządzenie dokujące w momencie zainstalowania w nim smartfona, pozwalało na korzystanie z całości jako notebooka z Windowsem. W zgłoszonym rozwiązaniu patentowym widnieje także ekran oraz klawiatura będące częścią elementu dokującego. Takie rozwiązanie wymaga od smartfona aby na jego pokładzie zainstalowane były już dwa systemy operacyjne. Być może kolejne wersje telefonów z serii Galaxy będą prekursorami tej transformacji.

Specyfikacja przewiduje również wysuwany trackpad, do sterowania kursorem. Ponadto w przyszłości możliwość pracy na drugim systemie ma nie być ograniczona tylko do OS'a Microsoftu. Podejście Samsunga do takiego sposobu łączenia urządzeń wydaje się być trafionym, ponieważ nadal ogromna liczba użytkowników korzysta z Windowsa i jednocześnie z telefonu z Androidem ».

Idź na zakupy »

Rozwiązanie 2 w 1 jest w tym przypadku optymalne. Możliwe, że Samsung planuje wykorzystać funkcję Continuum, która pozwala na szybkie przełączanie widoku smartfona na tryb desktopowy po połączeniu go z większym ekranem. Czy trafi to do masowej produkcji, obecnie nie wiadomo.

Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+