Tablet na wakacje - jak wybrać?

Wybierając się w dłuższą podróż, weekendową wycieczkę czy krótki wypad za miasto, z pewnością przyda Ci się gadżet, który pozwoli na odebranie poczty elektronicznej czy szybkie sprawdzenie czegoś Internecie.
Mowa o tablecie », który jest tak poręcznym a przy tym wszechstronnym urządzeniem, że można go zabrać praktycznie wszędzie mając poczucie komfortu dostępu do niezbędnych narzędzi.


Zobacz 7 elementów, którymi powinien się charakteryzować tablet idealny na wakacje:


1. Ekran - około 7" będzie najbardziej optymalny. Dzięki tej wielkości tablet będzie lekki i zajmie niewiele miejsca pośród pozostałego bagażu. Warto też wybrać model pokryty szkłem odpornym na zarysowania np. Gorilla Glass, szczególnie jeśli planujesz ekstremalną wycieczkę.


2. Rozdzielczość ekranu - najlepiej jak największa np. 1280x800 pikseli, pozwoli komfortowo przeglądać w szczególności strony internetowe, a w wolnej chwili na ekranie np. Full HD będzie można cieszyć się wysokiej klasy grami 3D.

Idź na zakupy »

3. Procesor i Ram - te dwa parametry decydują o szybkości działania urządzenia. Jeśli chcesz aby praca na tablecie była płynna i bez zacięć, szukaj modeli z procesorem 4-rdzeniowym i z minimum 1,5GB pamięci Ram.


4. Łączność - wszystko zależy od tego, gdzie tablet będzie używany. Jeśli będą to wakacje w mieście to standardowo montowane WiFi powinno w zupełności wystarczyć (praktycznie każda kawiarenka czy restauracja posiada własny hot spot WiFi). Jeśli jednak chodzi o pobyt za miastem, postaw na tablet wyposażony dodatkowo w modem 3G lub LTE, pozwoli to na zamontowanie karty internetowej prepaid od operatora sieci komórkowej.


5. System operacyjny - jeśli posiadasz telefon z Androidem, to warto szukać modeli tabletów właśnie z takim systemem, gdyż bez problemu podepniesz pod niego konto Google. Jeśli używasz na co dzień iPhone'a, wybierz iPad od Apple, analogicznie postępuj jeśli posiadasz telefon z Windows Phone. Gdy jesteśmy przyzwyczajeni do jednej platformy systemowej, warto przy niej pozostać i czerpać przyjemność z kolejnego urządzenia zamiast na nowo uczyć się używania nieznanego dotychczas systemu.


6. Bateria - im bardziej pojemna, tym dłużej pozwoli cieszyć się z aktywnego urządzenia, szczególnie jeśli okaże się, że przez część dnia jesteś pozbawiony dostępu do gniazdka sieci elektrycznej. Pojemność w okolicach 4000 mAh jest w tym przypadku najrozsądniejsza.


7. Dodatki - warto o nich pamiętać, by w razie potrzeby nie okazało się, że nie skorzystasz z tabletu w sposób jakiego oczekiwałeś:

  • złącze miniJack do podłączenia słuchawek
  • NFC np. do płatności zbliżeniowych
  • pojemna pamięć flash np. 8GB
  • slot na karty microSD
  • aparat fotograficzny z autofokusem
  • przednia kamera do wideo-rozmów
  • GPS do nawigacji zarówno pieszej jak i samochodowej

Najlepsze tablety na wakacje:Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+