5 gadżetów elektronicznych, które warto zabrać na wakacje!

Wybierając się na urlop możemy go spędzić mniej lub bardziej aktywnie.
Osoby lubiące ciszę i spokój z pewnością umilać będą sobie czas na leżaku, czytając książki. Ci, którzy nie rozstają się z mobilnymi technologiami nie darują sobie braku dostępu do Internetu. Jakie więc gadżety elektroniczne zabrać na wakacyjny wypoczynek aby urozmaicić sobie zarówno aktywny wypoczynek, jak i leniwe godziny spędzane na plaży?


Chwila wytchnienia z ulubioną książką to dobry sposób na relaks. Dźwiganie ze sobą ciężkich i nieporęcznych książek mija się jednak z celem. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi czytnik e-booków, który jest w stanie pomieścić tysiące pozycji w elektronicznej formie w jednym urządzeniu. Czytnik książek elektronicznych jest niewielki i małej wagi, co jest szczególnie ważne gdy wrzucamy go do plecaka. Wybierając się nad wodę można wybrać modele wodoodporne, można też sięgnąć po czytniki podświetlane gdy przyjdzie nam czytać przy gorszym oświetleniu.Dron to zdalnie sterowane urządzenie latające. Do jego obsługi potrzebny jest smartfon lub tablet z odpowiednią aplikacją. Niektóre modele pozwalają zamontować w nich kamery i aparaty do filmowania ujęć z lotu ptaka. Różne modele pozwalają na dłuższy bądź krótszy czas lotu, a także na kompatybilność i możliwości montażu opcjonalnych akcesoriów np. kamery. Tu ogranicza nas tylko wyobraźnia, bo albo będziemy kręcić ujęcia naszej żaglówki albo trudny etap wspinaczki gdzieś na górskim szlaku.


Idź na zakupy »


Power bank to inaczej przenośny akumulator. Ten niewielkich rozmiarów gadżet służy do ładowania zarówno tabletu jak i telefonu zawsze wtedy, gdy nie masz dostępu do klasycznego gniazdka. Od wielkości jego ogniwa zależy to ile razy będziemy mogli naładować naszą elektronikę. Można spotkać modele które umożliwiają jednoczesne ładowanie dwóch urządzeń, są też takie które producent dodatkowo wyposażył w latarkę.To specjalna zdalnie sterowana kula robot. Porusza się z prędkością maksymalną 2m/s a do jej sterowania wykorzystujemy telefon bądź tablet. Producent przewidział różne możliwości wykorzystania kuli. Wraz ze zdobywaniem umiejętności w jej obsłudze, kula staje się jeszcze szybsza, może zmieniać kolor podświetlania na wybrany dowolny, można ją programować czy korzystać z niej w grach wirtualnej rzeczywistości. Ponadto kula jest niezatapialna i wodoodporna!


To urządzenie do rejestrowania wideo dla najbardziej aktywnych użytkowników. Kamerę cechuje wytrzymałość na uszkodzenia i odporność na warunki atmosferyczne. Dzięki wielu rodzajom uchwytów możemy ją zamocować zarówno przy kasku na motorze, uchwycie na brzuchu czy przyczepić do deski surfingowej. Nagrywa obraz w jakości nawet 4K i ma ogromną ilość możliwych ustawień konfiguracji.Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+