Niebieski ekran śmierci w iPhonach z iOS8

Okazuje się nawet posiadając iPhone, a więc dość drogi ale nowoczesny smartfon, można mieć problemy z ekranem śmierci, znanym z komputerów z Windowsem, a chodzi o tzw. BSOD (blue screen of death).

W ostatnim tygodniu wielu użytkowników zagranicznej sieci T-Mobile zgłaszało problemy dotyczące częstych restartów urządzeń i pojawiających się niebieskich ekranów. Zgłoszenia takie pojawiły się również na Twiterze, Facebooku jak i Reddicie. Problem jest o tyle irytujący, że restarty pojawiały się co pewien określony czas uniemożliwiając bezpieczną pracę z telefonem (ryzyko utraty danych). Usterka dotyczy urządzeń: iPhone 6, 6 Plus oraz 5S oraz kilku wersji iOS8.

Kup iPhona »

Przyczyna problemu nie jest jeszcze znana. Można jedynie domyślać się, że problem leży nie po stronie Apple, a sieci T-mobile i ewentualnie wypuszczonych aktualizacji sieciowych. Choć na infoliniach firma twierdzi, że problem dotyczy pamięci, to jest to mało prawdopodobne, chociażby z uwagi na narzekania klientów tylko tej sieci.

Co może pomóc?

Hard reset i przywrócenie danych z iTunes. Hard reset wykonujemy przytrzymując jednocześnie wciśnięte przyciski Power i Home button do momentu pojawienia się logo Apple na ekranie (zbyt długie przytrzymanie może wprowadzić telefon w tryb Recovery lub DFU). Pomocne może się także okazać wyłączenie funkcji WiFi Calling, które rekomendujemy w pierwszej kolejności.

Czy kogoś z Was dotknął ten problem? Podzielcie się w komentarzach.

Źródło okładki: macrumors.com

Czytaj także:

3 komentarze: Leave Your Comments

 1. mój iphone 5s wyłącza się sam co jakiś czas,co jest poprzedzone niebieskim ekranem,po hard resecie czasami nadal nie działa,a czasami ponownie wraca do nienagannego stanu,by parę dni/godzin potem robić to samo ;_;
  Jest na to jakiś sposób?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie uszkodzona płyta główna przez wkręty wewnątrz urządzenia. Mam to samo. Niestety w zasadzie urządzenie do wymiany :(

   Usuń
 2. Mam iPhone 6 i pojawia mi się niebieski ekran, telefon jest wzięty z sieci T-mobile a teraz pracuje w Orange, czasem przez ten niebieski ekran nie da się normalnie użytkować telefonu.

  OdpowiedzUsuń

+