Samsung Galaxy S6 Edge vs LG Flex 2


Samsung Galaxy S6 Edge » jak i LG Flex 2 » to telefony z grupy premium.
Te dwa modele smartfonów to jedne z najnowszych urządzeń aktualnie na rynku. Jak na topowe modele przystało charakteryzuje je wiele cech  i parametrów, do których daleko urządzeniom ze średniej półki.

Porównując oba urządzenia chcemy zwrócić uwagę na te elementy, które będą miały kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Oba telefony pracują pod kontrolą tego samego systemu operacyjnego więc kwestia różnic między platformowych znacznie ułatwia podjęcie decyzji, który z nich wybrać.

Idź na zakupy »Zakrzywienia

Najważniejsze cechy obu smartfonów już na pierwszy rzut oka skupiają się wokół ich konstrukcji. To co wyróżnia Samsung Galaxy S6 Edge » to zakrzywione krawędzie wyświetlacza, zarówno po lewej jak i prawej jego stronie, pełniąc (poza wizualnymi) funkcje użyteczne. Pozwalają na wyświetlanie obrazu i sterowanie pojawiającymi się tam elementami przy pomocy dotyku. Ponadto boczne krawędzie mogą działać niezależnie w stosunku do głównej powierzchni wyświetlacza.

W przypadku modelu LG Flex 2 » na jego wyjątkowość składa się wygięta konstrukcja. Wyświetlacz został tak wyprofilowany by krzywizna wtopiona w jego powierzchnię umożliwiała wygodne trzymanie smartfona przy uchu. Dodatkowo LG Flex 2 posiada tylną obudowę wykonaną z materiału samonaprawialnego, więc odpada problem rysujących się plecków telefonu.Ekran

Ekrany obu urządzeń to wysokiej klasy wyświetlacze, w przypadku LG jest to P-Oled 5,5", a Samsunga S-Amoled 5,1", przy czym rozdzielczość ekranu jest znacznie wyższa w Samsungu i wynosi 1440x2560 pikseli. W praktyce oznacza to bardziej dokładny i pozwalający wyświetlić więcej treści ekran w modelu S6 Edge. Oba ekrany chroni odporne na zarysowania szkło Gorilla Glass, w Samsungu nowsze oznaczone nr 4 w LG nr 3. Wydajność

Oba smartfony są piekielnie szybkie, zarówno w jednym jak i w drugim znajdziemy 8-rdzeniowy procesor Cortex (4-rdzeniowy A53  oraz 4-rdzeniowy A57). W Samsungu jest on tylko o 100MHz szybszy, co nie robi praktycznie żadnej różnicy w codziennej wydajności, szczególnie jeśli jeszcze oba telefony posiadają aż 3GB pamięci Ram (w LG z 32GB pamięci Flash, inaczej wynosi ona tylko 2GB). Jednak przy bardziej zaawansowanych grach czy programach chipset Exynos 7420 zamontowany w Samsungu przedstawia w testach lepszą wydajność od Snapdragona 810 w LG.

Samsung działa dłużej na baterii, mimo iż jej pojemność wynosi tylko 2600 mAh w stosunku do 3000 mAh w LG, a to z uwagi na mniej prądożerne podzespoły i ekranAparat

Mocną stroną obu urządzeń są aparaty. W LG kamera główna posiada 13MP sensor z laserowym autofokusem i optyczną stabilizacją obrazu, w Samsungu jest to 16MP również z OIS ale bez laserowego autofokusa. Obie kamery wykonują wysokiej jakości zdjęcia, Samsung wypada lepiej w gorszych warunkach oświetleniowych, za to LG pozwala na błyskawiczne łapanie ostrości. Dla wszystkich fanów selfie model S6 Edge przewiduje 5MP kamerę przednią z HDR w LG jest to typowe 2,1MP.Co jeszcze?

Każde z wymienionych urządzeń ma tzw. asa w rękawie przy czym w Samsungu jest ich zdecydowanie więcej. Można do nich zaliczyć:

 • czytnik linii papilarnych
 • płatności mobilne Samsung Pay (jeszcze nie dostępne w Polsce)
 • czujniki: barometryczny i akcji serca
 • bezprzewodowe ładowanie
 • funkcja szybkiego ładowania (10 minut pod ładowarką zapewnia 4h czasu pracy urządzenia)
 • Irda
 • możliwość usuwania aplikacji bloatwareW LG mamy natomiast:
 • radio FM Stereo z RDS
 • dźwięk Dolby Mobile
 • funkcję szybkie ładowanie (60% w 30 min)
 • slot na karty microSD do 128GB (w Samsungu Brak)
 • Irda

Zarówno Galaxy S6 Edge » jak i LG Flex 2 » to bardzo dobre telefony. Za pierwszy zapłacimy około 3400 zł, a za LG około 2400 zł. Pytanie tylko czy warto dokładać 1000 zł do Samsunga by cieszyć się z kilku dodatków więcej.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+