Smartfon z zakrzywionym ekranem Samsung czy LG?

Krzywizny to zauważalny trend ostatnich miesięcy w zakresie elektronicznych gadżetów.
Wszystko zaczęło się od telewizorów z zakrzywionymi wyświetlaczami, które oferowały lepsze doznania wizualne podczas oglądania filmów. W ich ślady poszły smartfony i jako pierwsi temat podnieśli projektanci od LG tworząc smartfon z horyzontalnie zagiętym wyświetlaczem. Później dołączył do nich Samsung ze swoim phapletem. Z czasem powstały kolejne wersje telefonów z wygiętym ekranem również od wspomnianych producentów.

Idź na zakupy »

Obecnie na rynku do dyspozycji mamy 4 modele z charakterystycznie wygiętym wyświetlaczem. Różnice w sposobie podejścia do zastosowanych tam krzywizn są znaczne. W LG realizowane jest podejście wygięcia całej konstrukcji smartfona (dla lepszej wygody trzymania przy uchu), w Samsungu natomiast są to wygięte boczne krawędzie (jedna w Note Edge, a dwie w S6 Edge) wyświetlające obraz wraz z obsługą dotykową. Krzywizny zdecydowanie zwiększają użyteczność smartfonów, szczególnie w przypadku Samsunga, gdzie służą one do sterowania telefonem czy wyświetlenia dodatkowych informacji czy powiadomień.


Jakie smartfony z zakrzywionym ekranem można obecnie kupić:
  • LG Flex: pierwszy smartfon z wygiętym horyzontalnie ekranem o przekątnej aż 6"; telefon bardzo szybki z uwagi na 4-rdzeniowy procesor oraz 2GB pamięci Ram; dodatkowo telefon oferuje WiFi ac, aparat 13MP, Radio FM i potężną baterię 3500mAh; warto dodać, że posiada także samo-naprawiającą się obudowę.

  • LG Flex 2: następca modelu flex; jeszcze szybszy niż poprzednik posiada 8-rdzeniowy procesor i 3GB pamięci Ram; ten model ma jednak mniejszy ekran bo 5,5"; 13MP kamera wyposażona została już w optyczną stabilizację obrazu oraz laserowy autofokus; niezmienione pozostało WiFi ac, Radio FM oraz obudowa z materiału samo-naprawiającego się; w telefonie zainstalowano mniejszą baterią ale i tak o dużej pojemności 3000 mAh, a także funkcję szybkiego ładowania (60% w 30 min).

  • Samsung Galaxy Note Edge: to smartfon posiadający ekran 5,6" oraz zagiętą lewą krawędź, która umożliwia wyświetlanie obrazu i sterowanie telefonem; telefon jest szybki - we wnętrzu siedzi 4-rdzeniowy procesor Krait 450 oraz 3GB pamięci Ram; dużą zaletą jest 16MP aparat z OIS jak u poprzednika; producent dodatkowo wyposażył go w czytnik linii papilarnych i rysik do obsługi ekranu, znajdziemy w nim także WiFi ac, NFC oraz czujnik UV czy natlenienia krwi, smartfon oferuje funkcję szybkiego ładowania (Quick Charge 2.0).

  • Samsung Galaxy S6 Edge: najnowszy produkt Koreańczyków; telefon posiada aż dwie dotykowe, zakrzywione krawędzie ekranu, którego przekątna wynosi 5,1" (dużo wygodniejsza niż u poprzedników); napędza go szybki procesor Cortex z 8-rdzeniami i 3GB pamięci Ram; do dyspozycji użytkowników oddano czytnik linii papilarnych na potrzeby Samsung Pay, 16MP kamerę z OIS, WiFi ac, NFC czy port Irda; wyposażono go także w szereg czujników np. akcji serca, natlenienia krwi czy barometryczny; zasila go bateria 2600 mAh z funkcją Quick Charge 2.0.


Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+