Słuchawki dla graczy z mikrofonem - jakie wybrać?

Maksymalną przyjemność z grania w gry komputerowe można osiągnąć posiadając odpowiedni sprzęt i nie chodzi tylko o typ komputera.
Bardzo ważne jest też wyposażenie w postaci wygodnej klawiatury czy myszki z dodatkowymi przyciskami funkcyjnymi.

Gry to również dźwięk, który dopełnia wizualną stronę. Efekty dźwiękowe oraz ich jakość jest kluczowym elementem szczególnie rozgrywek sieciowych. W takich grach nawet najmniejszy szelest, bądź stuknięcie może przesądzić o zwycięstwie teamu.

Warto więc skupić się na doborze wysokiej jakości słuchawek, które zapewnią najlepszy możliwy dźwięk. Słuchawki takie powinny posiadać także mikrofon umożliwiający kontakt z innymi członkami prowadzonej gry. Słuchawki dla graczy to również charakterystyczna konstrukcja i parametry.

Idź na zakupy »

Jak wybrać słuchawki dla graczy?

KONSTRUKCJA: najlepiej sprawdzą się słuchawki o dużych nausznikach, które wygodnie obejmują całe uszy lub wygodnie do nich przylegają; warto aby były wyściełane na zewnątrz przyjemnym materiałem o odpowiedniej miękkości, zapewni to bezbolesny i odpowiednio długi czas użytkowania; słuchawki nauszne dobrze izolują uszy od dźwięków z zewnątrz pozwalając skupić się tylko na grze; pałąk łączący nauszniki powinien być dość szeroki i najlepiej jeśli spoczywa na głowie wyposażony w miękką wyściółkę i możliwość regulacji; jeśli bardzo często się przemieszczasz, zwróć uwagę na modele o składanej konstrukcji co pozwoli na wygodne ich przewożenie.

MIKROFON: może być mocowany na stałe bądź odczepiany; wszystko zależy od tego czy grasz w gry wymagające obustronnej komunikacji; zwykle mikrofon stały ma możliwość złożenia go do pozycji neutralnej, przydatna gdy np. prowadzisz rozgrywkę w trybie single player. Jeśli stawiasz na praktyczny wymiar sprzętu, dobrym rozwiązaniem jest też odpinany całkowicie mikrofon, wykorzystasz jego brak w drodze np. do słuchania muzyki z ipoda.

PARAMETRY: im większej średnicy membrany tym mocniejszy i pełniejszy dźwięk uzyskasz np. 50 mm; pasmo przenoszenia powinno być również jak najszersze, dolne jak najmniejsze, górne jak największe np. 18-20000 Hz; impedancja im wyższa tym lepiej, np. 100 Ohmów. Ważny jest długi przewód, który pozwoli na podpięcie słuchawek do komputera stojącego dużo dalej niż nasze miejsce do grania.

KOSZT: wybierając markowe modele mamy pewność, że słuchawki nie rozpadną się po 100 założeniu na głowę; ponadto droższe modele mają często wygodniejszą konstrukcję, a także lepszej jakości materiały użyte do ich produkcji (np. pozłacane styki złącza miniJack, skórzane poduszki nauszników); dobre słuchawki do grania można kupić już od 100 zł!

Zobacz przegląd:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+