Nowy telefon BQ Aquaris E5 HD z Ubuntu

Firma Canonical stojąca za projektem Ubuntu ogłosiła, że na rynku pojawi się druga odsłona smartfona z ich własną wersją Linuksa na pokładzie.
Ponownie telefon zostanie wypuszczony we współpracy z hiszpańską firmą BQ. Mimo iż telefon nie specjalnie może konkurować z innymi urządzeniami z Androidem to jednak jest to krok naprzód w stosunku do pierwszego telefonu z Ubuntu. Canonical wykazuje również zadowolenie z dotychczasowych działań sprzedażowych, wskazując na opłacalność ryzyka podjętego przez BQ w zakresie produkcji nowego smarfona. Firma liczy też na wzmocnienie swojej pozycji we współpracy z innymi by móc konkurować z mocną pozycja Androida.

Idź na zakupy »

W nowym urządzeniu BQ Aquaris E5 HD znajdziemy 4,5" ekran o rozdzielczości 720x1280 pikseli z jasnością na poziomie 380 cd/m2. Napędzać go będzie  identyczny jak u poprzednika procesor MediaTek A7 oraz 1GB pamięci Ram. Zwiększono w nim parametry kamery z 8MP do 13MP. Kamera do selfie posiada 5MP rozdzielczości. Aparat główny wsparty jest przez podwójną lampę flash i pozwala na rejestrowanie filmów w jakości 1080p. Ponadto telefon posiadać ma slot na dwie karty SIM (tzw. Dual SIM). Początkowo urządzenie sprzedawane będzie tylko w Europie w cenie około 200 euro.

Źródło: techcrunch.com

Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+