Telefon Fujitsu Arrows NX F-04G ze skanerem tęczówki

Najnowszy produkt Fujitsu, smartfon Arrows NX F-04G jest pierwszym telefonem, który został wyposażony w zabezpieczenie biometryczne jakim jest skan tęczówki oka.
Telefon można nabyć w Japonii w ofercie NTT Docomo w cenie 750 dolarów w opcji bez abonamentu. Czy telefon trafi na inne rynki - w obecnej chwili nie wiadomo.

Idź na zakupy »

Zabezpieczenie, które oferuje produkt Fujitsu opiera się na identyfikacji unikalnego wzoru tęczówki oka ludzkiego,  której skan następnie porównywany jest z tym zapisanym w bazie. Funkcja ta nazywana jest Iris Passport i za jej pomocą telefon może być np. automatycznie odblokowywany po spojrzeniu w jego kierunku, ponadto ten rodzaj ochrony pozwala np. na logowanie w serwisach internetowych.


Sam telefon napędzany jest przez chipset Snapdragon 810 wsparty przez 3GB pamięci Ram. Zainstalowany procesor graficzny to Adreno 430. Przekątna ekranu w modelu Arrows NX F-04G wynosi 5,2", a rozdzielczość 1440x2560 pikseli. Fabryczna pamięć flash wynosi 32GB i można ją spokojnie rozszerzyć za pomocą kart microSD. Zdjęcia wykonuje dzięki 21MP kamerze głównej. Telefon pracuje pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop, a do zasilania służy potężna bateria 3120 mAh.

Źródło zdjęcia: fujitsu.com

Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+