Wiedźmin 3 wymagania - jaki sprzęt wybrać?


Wiedźmin 3: Dziki Gon to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier w 2015 r.
Trzecia odsłona serii o przygodach Geralta z Rivii to kolejna udana pozycja CD Projekt RED. Gra swoją popularnością może się poszczycić nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Niesamowita sceneria, ogromny wirtualny świat, magia, cała gama postaci, w tym potworów - to wszystko sprawia, że gracze długo nie odejdą sprzed swoich ekranów.


Aby zapewnić sobie przyzwoite doznania graficzne i odpowiednio płynną grafikę należy posiadać komputer, który spełnia choćby minimalne wymagania stawiane przez producenta. Gra w pełnej jakości ze wszystkimi dodatkami i efektami to spore oczekiwania co do sprzętu.


Chęć zagrania w najnowszego Wiedźmina dla wielu wiąże się z potrzebą zaktualizowania swojego sprzętu, a nawet zakupienia nowego! O ile w przypadku minimalnych wymagań może się okazać, że wielu osobom gra zadziała, to rozgrywka na pełnych detalach z pewnością może dość mocno nadwyrężyć domowy budżet. Podstawowa konfiguracja obejmuje:
  • procesor Intel Core i5 2500K 3.3 GHz lub AMD Phenom 2 X4 940 3.7GHz
  • kartę graficzną GeForce GTX 660 2GB lub Radeon HD 7870
  • 6GB pamięci RAM 
  • 40GB miejsca na dysku twardym 

O wymienione procesory jest już dość trudno sklepach, dlatego można z powodzeniem zamienić je np. na procesor Intel Core i5 4690K 3,5GHz w cenie około 980zł lub AMD FX 4300 3,8GHz w cenie około 300 zł. Karta  graficzna to wydatek około 750-650 zł w zależności czy będzie to GeForce czy Radeon. Pamięć ram to wydatek około 200-600 zł w zależności od szybkości magistrali i producenta.


Maksymalne efekty uzyskamy oczywiście instalując w komputerze zalecane przez CD Projekt części. Są to:
  • procesor Intel Core i7-3770 3.4 GHz lub AMD FX-8350 4 GHz (1300/700 zł)
  • karta graficzna 2 GB GeForce GTX 770 lub 4 GB Radeon R9 290 lub lepsza (1000/1300 zł)
  • pamięć Ram 8GB (200-800 zł)
  • 40GB miejsca na dysku


W przypadku dysku twardego nie podano czy ma być to urządzenie starsze, talerzowe czy najnowszy dysk typu SSD. Polecamy oczywiście ten drugi z uwagi na dużo szybsze transfery i zerowy czas dostępu do danych. Dobry dysk SSD o pojemności 128GB można kupić już za mniej niż 350 zł. Należy pamiętać jednak, że wymiana tych wszystkich podzespołów może się wiązać z potrzebą zmiany płyty głównej na bardziej nowoczesną i zasilacza, który będzie dostarczał odpowiednio dużą moc.

Kup kartę grafiki »

Innym rozwiązaniem jest porzucenie myśli o modernizacji starego komputera stacjonarnego i skuszenie się na laptopa o przeznaczeniu typowo do gier (Dell Alienware » czy któryś z modeli MSI). Można też dobrać samemu odpowiedni model na podstawie parametrów deklarowanych przez producentów Wiedźmina.

Proponowane laptopy, które z powodzeniem poradzą sobie z Wiedźminem 3 w najwyższych detalach:
Czytaj także:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+