Instagram ma wyszukiwarkę przez WWW

Jeśli do tej pory tylko na smartfonie korzystałeś z Instagrama, to powinna Cię zainteresować możliwość częściowego przerzucenia się na wersję przeglądarkową w laptopie.
Jeszcze do niedawna wyszukiwanie  treści było zarezerwowane wyłącznie dla aplikacji mobilnej. Od teraz również za pośrednictwem strony WWW można przeszukiwać zakamarki portalu.

Idź na zakupy »

Wyszukiwarka działa zarówno w oparciu o hashtagi (#), jak i lokalizacje czy konta użytkowników. Zmiany wprowadzone przez ekipę Instagrama są jak widać wynikiem mocnych oczekiwań użytkowników co do rozszerzenia możliwości obsługi portalu przez www. Pytanie tylko czemu to trwało tak długo?

Co się zmieniło?
  • Wpisując w nowym polu w topie strony np. lokalizację, w wynikach dostajemy nie tylko podgląd mapy i miejsca, o które pytamy ale również, co oczywiste, zdjęcia wykonane w danym miejscu, o ile użytkownicy dodali do nich tzw. geotag. 
  • Wyniki układane są na podstawie najbardziej popularnych postów i daty ich dodania do serwisu. 
  • Podobnie ma się sytuacja w momencie gdy wyszukujemy konkretnego użytkownika czy tag (o ile poprzedzimy go stosownym znakiem #). 
Nowa funkcja z pewnością częściowo odciąży urządzenia mobilne, a spędzając mniej czasu na wyszukiwaniu treści poprzez smartfon powinniśmy w ten sposób zaoszczędzić kilka procent jego baterii ;)


Źródło okładki: instagram.com/press

Czytaj także:2015-06_160x600-brand-hilfiger-sale30.gif

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+