Lekki laptop - jaki wybrać?

Codzienne korzystanie z laptopa to już norma.
Z tego typu sprzętem mamy do czynienia zarówno w pracy jak i w domu. Przenośne komputery, oprócz tego że oferują nam już praktycznie to samo co zwykłe PC'ety, to ich posiadanie zapewnia wiele dodatkowych zalet.

Kup Macbooka »

Przed wszystkim zapewniają mobilność pozwalając na pracę 'w terenie', a z uwagi na swoje gabaryty i kompaktową konstrukcję, umożliwiają łatwe przechowywanie i konserwację, zwykle także pobierają dużo mniej prądu elektrycznego niż komputery stacjonarne. Notebooki odróżnia od siebie oczywiście wiele parametrów takich jak przekątna ekranu, zastosowany procesor i karta grafiki, wielkość pamięci Ram czy dodatkowe złącza. 

Jeśli wyjątkowo często poruszasz się z laptopem przy sobie lub zamierzasz, z pewnością ma dla Ciebie znaczenie waga urządzenia. Codzienne dźwiganie laptopa ważącego kilka kilogramów jest zwyczajnie uciążliwe. Na wagę laptopa ma wpływ nie tylko materiał z jakiego został wykonany ale również wielkość matrycy (17" będą naturalnie cięższe od 13" calowych) czy podzespoły wewnętrzne (ciężki dysk talerzowy HDD vs lżejszy SSD »), a także pojemność akumulatora (więcej ogniw = większa waga).

Jeśli szukasz notebooka, którego waga będzie na tyle niewielka by była nieodczuwalna po całym dniu na spotkaniach czy noszeniu laptopa w plecaku tudzież w torbie, sprawdź wybrane specjalnie do tego celu przez nas modele.

Lekkie laptopy do 15"

Lekkie laptopy powyżej 15"Czytaj także:


0 komentarze:

Prześlij komentarz

+