Sony pracuje nad UI w stylu android vanilla


Użytkownicy telefonów z Androidem bardzo często narzekają na powolne działanie systemu w swoich urządzeniach.
Jest to szczególnie zniechęcające na etapie poznawania dopiero co zakupionego smartfona. Powodem tego jest fakt, że producenci telefonów przygotowują dla swoich urządzeń graficzne nakładki systemowe, a także upychają w urządzeniach szereg, bardzo często nie przydatnych programów.

Kup słuchawki »

Rozwiązaniem są telefony Nexus, po które często sięgają wymagający użytkownicy. Działają bowiem pod kontrolą czystego Androida.  Nie chcąc być w tyle, firma Sony wzięła się mocno za dopracowanie swojej wersji systemu na wzór tego w stylu vanilla.


Obecnie firma Sony za sprawą pilotażowego testu, wytypowała 500 użytkowników modelu Xperia Z3 mieszkających w Szwecji. Otrzymają oni możliwość testowania Androida w wersji maksymalnie zbliżonej do czystego Androida. Szybkiej i bez wodotrysków. Nie oznacza to jednak, że japoński koncern zamierza całkowicie rezygnować ze wszystkich własnych pomysłów znanych ze standardowej nakładki systemowej. Sony będzie chciało również udostępnić tylko te aplikacje, które faktycznie są niezbędne i wykorzystywane najczęściej przez użytkowników. Obecne testy mają dotyczyć wyłącznie wyżej wspomnianego regionu jak i modelu.  Nie wykluczone jest, że nowa wersja UI w postaci updateu trafi po badaniach na rynek komercyjny.

Źródło okładki: ubergizmo.com

Czytaj także:2015-06_160x600-brand-hilfiger-sale30.gif

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+