Tagi w profilach facebooka

Jedną z funkcji portalu LinkedIn jest możliwość tagowania przez użytkowników swojego profilu.
Dzięki temu powstają etykiety pozwalające na szybsze dotarcie do danej osoby w ramach serwisu. Jeśli jesteś artystą lub projektantem, to dodanie tagu wskazującego na Twoją profesję umożliwia w prosty sposób odnalezienie profilu przez potencjalnych partnerów biznesowych czy pracodawców.

Idź na zakupy »

Do niedawna w najpopularniejszym portalu społecznościowym Facebook nie było mowy o takiej funkcji. Dzięki The Verge dowiadujemy się jednak, że amerykański gigant testuje podobny sposób identyfikowania treści. Dodane tagi działają na podobnej zasadzie jak te z LinkedIn, więc dla osób, które znają temat będzie to bardzo łatwe do przyswojenia.


Jeśli teraz udasz się do swojego profilu to nie odnajdziesz tam jeszcze nowej możliwości tagowania. Facebook aktualnie prowadzi testy i prawdopodobnie ograniczone są one do terytorium Nowej Zelandii. Jeszcze nie wiadomo czy testy wyjdą poza ten kraj. Ponadto niejasne jest czy funkcja będzie  stale dostępna dla każdego, czy pojawiać się będzie tylko w określonych sytuacjach. Mimo wszystko czekamy na kolejną porcję informacji.


Źródło: theverge.com

Czytaj także:2015-06_160x600-brand-hilfiger-sale30.gif

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+