Aplikacja Yahoo Livetext - Video Messenger

Po serii plotek z ostatnich kilku tygodni, firma Yahoo wreszcie zaprezentowała swój najnowszy produkt zwany Livetext.
Nowa aplikacja być może zastąpi wysłużonego Yahoo Messengera i będzie mogła w pełni rywalizować z takimi produktami konkurencji jak Snapchat czy Skype. Najbardziej unikalną cechą nowego programu jest niemy przekaz wideo, trwający na żywo podczas przesyłania wiadomości tekstowych. Rozmowa jest wyświetlana nad obrazem wideo osoby, z którą się kontaktujemy.


Uzyskany efekt jest bardzo interesujący z punktu widzenia komunikacji. Korzystając z programu ma się wrażenie jakby przed naszymi oczyma wyświetlany był kolorowy i ruchomy billboard z treścią przemykającą po jego powierzchni. Nie trudno się domyśleć, że nowy sposób komunikacji nawiązuje odrobinę do pomysłu Periscope czy Meerkat, aplikacji do strumieniowania video. Jednak w tym przypadku twórcy położyli nacisk na emocje i bezpośrednie relacje podczas rozmów. Ważne było dla nich uzyskanie efektu ulotności, spontaniczności i realizmu, cech którymi charakteryzuje się zwykła rozmowa. Standardowe buźki i emotikony będzie można np. zastępować błyskawicznie gestami, mimiką czy zwykłym wywróceniem oczu :)Kup etui »

Póki co komunikacja ograniczona jest jednak do sytuacji 1 vs 1 i nie jest powiedziane czy to ulegnie zmianie w najbliższym czasie. Yahoo zaznacza, że nie ma w planach wprowadzenia możliwości nagrywania wideo z poziomu programu lub udostępniania strumienia wideo gdziekolwiek indziej. Ponadto osoby stojące za Yahoo nie specjalnie przejmują się Periscope czy Meerkat jako możliwymi konkurentami dla swojego programu. Wychodzą z założenia, że użytkownicy sami ocenią co jest dla nich najlepsze. Aplikacja w obecnej chwili ograniczona jest jedynie do terytorium Hong Kongu, Irlandii, Tajwanu, USA, UK, Niemiec oraz Francji.

Czytaj także:2015-06_160x600-brand-hilfiger-sale30.gif

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+