Czy skaner linii papilarnych w Androidzie jest bezpieczny?

Odciski palców to innowacyjny system zabezpieczeń wykorzystywany coraz częściej w smartfonach.
Jest to o tyle bezpieczna metoda, że nie pozwala na klasyczne odgadywanie 'kodu' jak w przypadku blokady telefonu za pomocą kombinacji cyfr. Zabezpieczenie biometryczne nie jest jednak w 100% pewną ochroną zawartości smartfona, co potwierdzają ostanie słowa hakerów.


Za sprawą badaczy FireEye, Tao Wei oraz Yulong'a Zhang'a zostało to niedawno potwierdzone i zaprezentowane podczas konferencji Black Hat w Las Vegas. Testerzy sprawdzali swoja metodę na: HTC One Max oraz Samsung Galaxy S5. Zatem w tej chwili problem dotyczy wyłącznie urządzeń z Androidem, wyposażonych w skaner linii papilarnych. Wniosek nasuwa się prosty, producenci telefonów niedostatecznie zabezpieczyli dostęp do sensora, co pozwoliło hakerom uzyskać dostęp do przechowywanych tam informacji. Po informacji o problemie, udostępniono specjalny patch.

Badacze, jako jedno z bezpieczniejszych rozwiązań, wskazują na Touch ID w urządzeniach Apple, gdzie szyfrowanie danych jest realizowane na poziomie urządzenia skanującego odciski. Dzięki temu nawet przejęcie skanu odcisku, bez posiadania odpowiedniego klucza deszyfrującego, nie jest w żaden sposób użyteczne dla intruza.

Idź na zakupy »

Czytaj także:2015-06_160x600-brand-hilfiger-sale30.gif

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+