Force Touch w iPhone 6s - nowe informacje

Zgodnie z ostatnimi plotkami na temat iPhone'a 6s oraz 6s Plus mówi się, że oba telefony będą wyposażone w technologię Force Touch.
Do tej pory technologia ta pojawiła się w inteligentnym zegarku Apple Watch oraz w podobnej formie w track padach montowanych w nowych Macbookach.

Dzięki ekipie z 9to5mac poznajemy kilka szczegółów na temat nowego działania Force Touch w iPhonach. Okazuje się, że będzie się ono różnić od tego, zastosowanego w komputerach oraz zegarku Apple Watch. W Apple Watch nacisk wyzwalał dodatkowe menu oraz ustawienia. Według źródeł 9tomac nacisk w iPhonie 6s oraz 6sPlus będzie uaktywniać skróty.

Jednym z przykładów jest aplikacja Mapy. Naciśnięcie na pokazany na mapie POI będzie automatycznie uruchamiało nawigację do tego miejsca. Inny przykład dotyczy wyświetlanych tekstów. Wskazanie naciskiem wybranych słów w edytowanym tekście, będzie prowadzić do pokazania ich definicji.

Ponadto korzystanie z Force Touch ma wyzwalać delikatne wibracje. Pozwoli to zorientować się, że aktualnie funkcja ta jest włączona. Dodatkowo wibracja ma być tak dostosowana, aby użytkownik odczuwał ją jako miłą i ciągłą w działaniu.

Jako że są to jedynie nieoficjalne informacje, należy przyjmować je z odrobiną dystansu, nawet jeśli nie wydają się one być nieprawdopodobne. Na ich potwierdzenie czekać będziemy do września.

Idź na zakupy »

Czytaj także:2015-06_160x600-brand-hilfiger-sale30.gif

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+