Jak dbać o smartfon?


Jak dbać o smartfon? To, jakiego rodzaju zabezpieczenia dla telefonu potrzebujesz zależy w głównej mierze od sposobu w jaki z niego korzystasz oraz gdzie go przechowujesz.

Najpopularniejszymi uszkodzeniami telefonów są rysy na obudowie oraz na wyświetlaczu. Bardzo łatwo jest się ich nabawić trzymając smartfon w kieszeni lub torebce razem z innymi przedmiotami czy odkładając go na twarde i chropowate powierzchnie. W takich sytuacjach skutecznym zabezpieczeniem ekranu będzie folia poliwęglanowa » montowana na wyświetlaczu oraz etui - w zależności od upodobań: typowa wsuwka, tzw. wallet czy case z plastiku bądź z gumy.

Upadki i towarzyszące im pęknięcia obudowy lub ekranu, należą do najbardziej nieprzyjemnych zdarzeń. Dotyczy szczególnie dużych i mało poręcznych telefonów. Stosunkowo dobrą ochronę zapewniają w tym przypadku obudowy skręcane np. z aluminium, bumpery (ramki), a także dwuczęściowe case'y wykonane z połączenia plastiku i gumy.
Smartfony, szczególnie te o dużych powierzchniach ekranu, narażone są na odkształcenia konstrukcji (wygięcia). Powodem tych deformacji jest sposób przechowywania telefonu, zwykle w przedniej lub tylnej kieszeni spodni. Siadając ze smartfonem w kieszeni bardzo łatwo można doprowadzić do uszkodzenia go ciężarem swojego ciała (pamiętacie aferę bandgate »). Skuteczne w tym przypadku będzie zamontowanie obudowy wykonanej z metalu. Warto mieć jednak świadomość, że konsekwencją tego rozwiązania będzie znaczne powiększenie wymiarów i wagi urządzenia.

Gdy telefon wpadnie do wody, zwykle nie ma dla niego ratunku, chyba że jest wodoodporny jak np. Sony Xperia M4 Aqua ». W innej sytuacji niezbędne jest zastosowanie etui, które nie pozwala na dostanie się zarówno wody jak i piasku do wnętrza smartfona. Mogą to być dedykowanie dla danego modelu case'y albo uniwersalne, nieprzemakalne worki na elektronikę podręczną.


Nie zapominajmy też o nadmiernym nagrzewaniu się urządzeń. Zostawiając telefon na słońcu lub zimnie narażamy telefon na uszkodzenie. Zmiany temperatur są szkodliwe przede wszystkim dla siedzącej w jego wnętrzu baterii.

Zobacz polecane etui na telefon, które przede wszystkim chronią telefon przed uszkodzeniami:


  
  Idź na zakupy »

Źródło okładki: apple.com

Czytaj także:2015-06_160x600-brand-hilfiger-sale30.gif

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+