Jaki telewizor do konsoli?

O ile do zwykłego oglądania telewizji wystarczy sprzęt posiadający funkcję Smart TV,  PIP czy dysponujący odpowiednią ilością cali to w przypadku konsoli, wymagania co do nowego telewizora są bardziej wyspecjalizowane.


Obecna technologia jest bardzo daleko od pamiętnych ekranów CRT, a do wyboru mamy cienkie modele LCD, LED czy plazmy. Jeśli kwota jaką planujesz wydać na telewizor ma dla Ciebie drugorzędne znaczenie i liczy się przede wszystkim jakość obrazu oraz płynność rozgrywki - poznaj podstawowe parametry, które należy uwzględnić przy zakupie (zarówno pod kątem PlayStation jak i Xbox).


Na co zwrócić uwagę:
  • ilość cali - im więcej tym obraz będzie odpowiednio duży, jednak należy pamiętać że w parze z przekątną ekranu, powinna rosnąć również rozdzielczość wyświetlanego obrazu. Unikaj telewizorów o przekątnych w okolicach 50" w małometrażowych pokojach, modele 37" lub 42" sprawdzą się dużo lepiej jeśli odległość obserwacji telewizora wynosi około 3 m.
  • kąty widzenia - nie muszą być szerokie jeśli rozgrywki prowadzisz w pojedynkę, jeśli jednak stawiasz np. na Fifę i rozgrywki z kolegami, to ważne jest aby dwie osoby siedzące obok siebie widziały wyświetlany obraz z taką samą jakością. Rozważ w takim przypadku model z zakrzywionym ekranem.
  • złącza - polecanym połączeniem jest oczywiście HDMI i w przypadku nowych telewizorów jest to zwykle standardowe złącze na wyposażeniu. Jeśli do telewizora podłączasz inne urządzenia korzystające z HDMI, to warto poszukać modeli z większą ilością tego typu wejść.
  • odświeżanie ekranu - ma ono największe znaczenie w przypadku gier dynamicznych, im większą ilością herców dysponuje odbiornik tym obraz mniej klatkuje, 100 Hz to minimalna wartość jaka powinna być brana pod uwagę.
  • input lag - jest opóźnieniem pomiędzy wyświetlonym obrazem a wysłanym przez konsolę, w praktyce, oznacza, to że od momentu wydana polecenia na padzie pojawia się luka czasowa do momentu uzyskania oczekiwanego efektu na wyświetlaczu. Nie popadajmy jednak w paranoję, bowiem w większości przypadków nie zauważymy różnicy w lagowaniu, a dla pewności warto wybrać TV z szybszym procesorem albo nowszą jego edycję.
  • czas reakcji matrycy - odpowiada za smużenie obrazu, a tym samym spadek ostrości, dlatego pod należy brać modele z czasem reakcji mniejszym niż 5 ms (im mniej tym lepiej).
  • moc pobierana - w przypadku LCD czy plazmy jest zwykle większa niż w modelach LED. Chcąc zaoszczędzić kilka złotych w ciągu roku albo przyczynić się pośrednio do ochrony środowiska warto postawić na ten ostatni.

6 modeli telewizorów idealnych do podłączenia konsoli:Idź na zakupy »
2015-06_160x600-brand-hilfiger-sale30.gif

0 komentarze:

Prześlij komentarz

+